علی لاریجانی پس از اظهارات دیروزش در دفاع از جلالی امروز خواستار ورود قوه قضائیه به پرونده شد

اواخر هفته گذشته خبری در یکی از کانال‌های تلگرامی منتشر که در آن ادعا شده بود کاظم جلالی به اتهامات مالی بازدداشت و با پادرمیانی علی لاریجانی آزاد شده است. انتشار این خبر به سرعت در فضای مجازی گسترش پیدا کرد و تنها در چند ساعت نیز از تکذیب شد. صبح روز بعد کاظم جلالی رسما آن را تکذیب کرد اما این موضوع از سوی علی لاریجانی نیز پیگیری شد.

به گزارش مثلث آنلاین، لاریجانی که دیروز در مراسم روز خبرنگار شرکت کرده بود دراین باره گفت:‌ «کل این موضوع خلاف اندر خلاف بوده است.

وی افزود: نه چنین چیزی بوده و نه کسی به من مراجعه کرده است. متأسفم زیرا از کارهای زشت و قبیح بود که نسبت به شخصیتی این حرف‌ها را زدند و بعد هم اشاره کردند که من پادرمیانی کردم. اینها خلاف و دروغ بود و من هم چنین چیزی را مطرح نکردم.

رئیس مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه خواست اخبار نامربوط منتشره در مورد بازداشت کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس را پیگیری کند.

امروز نیز در جریان جلسه علنی مجلس نادر قاضی‌پور به این موضوع پرداخت و گفت: در روزهای اخیر یکی از نمایندگان مورد هجمه رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفت و لازم است از حیثیت این نماینده انقلابی دفاع کنیم؛ چرا که آقای جلالی در طول ادوار مختلف مجلس از اقشار محروم دفاع و حمایت کرده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: این تذکر شما کاملاً ‌بجاست، در این زمینه بداخلاقی صورت گرفت. قوه قضائیه باید به این موضوع رسیدگی کند. به آنها هم گفته شده که موضوع را رسیدگی کنند؛ چرا که این کار خیلی زشتی بود.

مهرداد لاهوتی نیز در اظهاراتی در همین رابطه گفت: در مورد آقای جلالی کار بدی انجام شده اما متأسفانه برخوردی صورت نگرفته است.

لاریجانی در پاسخ به اظهارات وی نیز تصریح کرد: کار زشتی انجام دادند. ما این موضوع را پیگیری کردیم و باید با سایتی که این حرف نامربوط را زده برخورد شود. ما حتماً ‌از ایشان دفاع خواهیم کرد.