هفته آینده شاهد تحول مهمی در روابط منطقه‌ای این سه کشور خواهیم بود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عراق و سوریه بخش مهمی از بین‌النهرین را تشکیل می‌دهند و روابط ایران با این کشورها روابطی برادرانه و تاریخی است. هفته آینده شاهد تحول مهمی در روابط منطقه‌ای این سه کشور خواهیم بود.

در دیدار سرلشگر محمد الشعار، وزیر کشور سوریه با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در محل این مرکز انجام شد علی‌اکبر ولایتی با اشاره به روابط تاریخی ایران و سوریه و عراق تاکید کرد:‌ رابطه ایران و عراق صمیمی بوده و همیشه برقرار است . همچنین با توجه به اهمیت تعامل ما با عراق و سوریه در هفته آینده شاهد تحول مهمی در روابط منطقه‌ای این سه کشور خواهیم بود.

همچنین وزیر کشور سوریه نیز ضمن ابلاغ سلام بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به مقام معظم رهبری و ملت ایران گفت: ایران همواره در کنار سوریه بوده و در راه مقابله با تروریسم ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: ما اولین کسانی بودیم که خطر تروریسم را هشدار دادیم و در واقع بیش از چهار سال و نیم است که ما در رابطه با خطرات تروریسم اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

الشعار با اشاره به دیدار خود با وزیر کشور و وزیر اطلاعات ایران گفت: یادداشت تفاهمی در خصوص مسائل امنیتی امضا شد که شامل موارد مهمی می‌شود. از جمله مهمترین این موارد مبارزه علیه تروریسم است چرا که این موضوع رفته رفته جهان را به خود مشغول کرده است.

وی تاکید کرد:‌ تروریسم در حال حاضر یک هدف دارد و آن نابودی سوریه و تمام مایملک این کشور است. همچنین تروریست‌ها به دنبال آن هستند که سوریه را یک لقمه آسان برای اسراییل کنند.