یالثارات احمد توکلی را «فقیه درس خوانده انگلیس!» خطاب می کند و خواستار عذرخواهی وی از این نشریه شده

حواشی تیتر جنجالی هفته‌نامه یالثارات همچنان ادامه دارد. این نشریه که برسر انتشار آن میان وزارت ارشاد و مسئولان نشریه همچنان اختلاف وجود دارد با انتشار شماره جدید خود در بخشی بار دیگر به مساله جشن حافظ پردخته و آن را تروجی مدپرستی و ابتذال توصیف می کند. در ذیل همین پرونده یالثارات درباره احمد توکلی مطلبی را منتشر کرده است که در آن از تیتر «فقیه درس خوانده انگلیس!» استفاده کرده است که اشاره‌ای است به تحصیلات دکترای اقتصاد احمد توکلی در انگلستان.

به گزارش مثلث آنلاین، یالثارات از اظهارات ده روز قبل توکلی ناراحت است و در این مطلب می نویسد: ده روز پیش احمد توکلی مدیر مسئول سایت الف در نوشته‌ای که قبل از آنکه به دست یالثارات برسد در بیش از صد سایت خبری منتشر شد مرتکب افترا به هفته نامه شد و نسبت به «قذف» را به نشریه داد. نامه احمد توکلی موج سنگینی از حملات رابه نشریه یالثارات کلید زد و وزارت ارشاد هم در میانه این جنجال رسانه ای از پاس گل احمد توکلی کمال استفاده را برد. یالثارات در شماره هفته پیش خود رسما عذرخواهی احمد توکلی را به خاطر افترایی که به نشریه زده بود خواستار شد که تاکنون وی از آن سر باز زده است.

در بخشی از نوشته احمد توکلی با اشاره به انتشار تصاویر جنش حافظه در نشریه یالثارات فتوایی از ناحیه وی صادر شده و آمده بود پس از وقوع انتشار این عکس‌ها چه وجهی دارد؟ علی القاعده مجاز نیست. البته اگر کسی بخواهد به عنوان تقبیح این گونه اعمال به آن عکس‌ها استناد کند به شرط آنکه ببیننده یا بینندگان صاحبان آن تصویر را نشسناسند، مجاز است. ولی انتشار عکس مرد شناخته شده ای با همسرش که حجاب ندارد گناه است. گناه با گناه چاره نمی شود. البته به ادعای توکلی پاسخ مکفی داده شد. اما بررسی خبرنگاران یالثارات نشان می‌دهد سایت الف به مدیرمسئولی احمد توکلی خود در گزارشی مشروح با سخیف‌ترین تمجیدها این جشن را به همراه عکس‌‌ها گزارش کرده است.
اشاره نشریه یالثارات به درس خواندن احمد توکلی در انگلستان است و همچنین بیان این موضوع که این کار قذف است و قذف حد دارد.