غلامعلی حداد عادل بعد از مدت‌ها درباره تلافی و عقب نشینی احمدی نژاد سخن گفت و از خلقیات ویژه وی پرده برداشت

حداد عادل در بخشی از گفتگوی خود با روزنامه اعتماد گفت: «ممکن است برخی از اصولگرایان تمایل به آقای احمدی‌نژاد داشته باشند اما هنوز در باب آقای احمدی‌نژاد احزاب و جریانات سیاسی که فضای انتخاباتی اصولگرایان را مدیریت می‌کنند به تصمیمی نرسیده‌اند.»
وی که در این گفتگو نسبت به حمایت اصولگرایان در انتخابات پاسخ روشنی نمی‌دهد درباره احتمال حضور مستقل احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پاسخ می‌دهد: «این احتمال وجود دارد» و می‌افزاید: «خودشان به صراحت نگفته‌اند ولی از مسافرت‌ها و سخنرانی‌هایی که انجام می‌دهند این احتمال آنچنان دور از ذهن نیست.»
احمدی‌نژاد با تفسیر خودش از قانون اساسی به خودش حق می‌داد/ احمدی نژاد تلافی کرد
وی در ادامه درباره نحوه برخورد با اقدامات احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری، می‌گوید:« آقای احمدی‌نژاد تفسیر خاصی از قانون اساسی داشتند که بر اساس آن به خودشان حق می‌دادند قانون مصوب مجلس را در کشوی میزشان بگذارند و ابلاغ نکنند. من این تفسیر را قبول نداشتم و آن را برخلاف استقلال مجلس و حقوق مجلس می‌دانستم»
وی همچنین درباره نامه خود به رهبری در آن زمان توضیح داد: «از ایشان بر طبق اختیاراتی که در قانون اساسی دارند کمک خواستم. ایشان هم پاسخ دادند که باید همه قوا از قوانین مصوب مجلس که به تایید شورای‌نگهبان رسیده باشد اطاعت کنند. این بهترین راه خاتمه دادن به یک مشکل و معضلی بود که می‌توانست فضا را غبارآلود کند.»
حداد عادل ادامه می‌دهد: «البته آقای احمدی‌نژاد بعدها تلافی کرد و من هم از این ایستادگی و مخالفت هیچ‌وقت پشیمان نشده‌ام، چون بر سر حق ایستادم.» عضو سابق مجلس درباره تجربه کارش با روسای جمهوری خاتمی، احمدی نژاد و روحانی می‌گوید:« من فقط یک جمله می‌گویم. تنها کسی که واکنش‌اش غیرقابل پیش‌بینی بود آقای احمدی‌نژاد بود.»

پیش بینی حداد عادل از عقب نشینی احمدی نژاد
حداد عادل در ادامه گفتگوی خودش با این روزنامه می‌گوید، نسبت به 11 روز خانه نشینی احمدی نژاد پیشنهادات تندی مطرح شد اما وی با آنها هم نظر نبوده و معتقد بوده است احمدی نژاد عقب نشینی خواهد کرد. حداد عادل در همین باره توضیح می‌دهد: «روزهای اول یا دوم این اتفاق بود که آقای لاریجانی، رییس مجلس از حدود ٣٠ نفر از نمایندگان فعال و سرشناس مجلس دعوت به حضور در دفتر کارشان کردند تا رایزنی کنند. من هم در آن جلسه بودم و نزدیک به آقای لاریجانی نشسته بودم.»
وی ادامه می‌دهد: «هرکسی یک صحبتی کرد. انواع و اقسام پیشنهادها و واکنش‌های تند مطرح شد. اقدامات حادی مطرح شد. من ساکت بودم. آخر سر تعجب کردند و گفتند که فلانی نظرش چیست؟ من گفتم که من که آقای احمدی‌نژاد را می‌شناسم، رهبری را هم می‌شناسم. نیازی نیست که مجلس هیچ اقدامی بکند. آقای احمدی‌نژاد عقب‌نشینی می‌کند و به سر کارش برمی‌گردد شما حرص نخورید. همین. فردا و پس فردا آمد و یک هفته شد. نمایندگان می‌آمدند و می‌گفتند که دیدی پیش‌بینی‌ات محقق نشد؟ اما من همچنان معتقد بودم که برمی‌گردد که روز یازدهم آمدند و گفتند که به سرکارش بازگشته است.»