طیب جمعه تهران وقایع سال 1367 را کاری «;قرآنی، فقهی، انقلابی و خدمتی بزرگ به ملت مسلمان ایران» دانست

خطیب جمعه تهران وقایع سال 1367 را کاری "قرآنی، فقهی، انقلابی و خدمتی بزرگ به ملت مسلمان ایران" دانست و گفت: امنیت امروز ما مدیون کار انقلابی امام است.
به گزارش مثلث آنلاین، آیت الله خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در سخنان خود با اشاره به اتفاقات سال 1367 و جوسازی شبکه‌های بیگانه، خاطر نشان کرد: آنچه امام راحل در سال 67 صورت داد کاری قرآنی، فقهی، انقلابی و خدمتی بزرگ به ملت مسلمان ایران بود.
وی در همین رابطه افزود: اگر آن روز امام آن خدمت جانانه را به ملت ایران نکرده بود ما گرفتاریهای فراوانی داشتیم و امنیت امروز ما مدیون کار انقلابی امام است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه منافقین داعشیهای ایران هستند، تصریح کرد: در اروپا برای منافقین همایش می‌گذارند و در داخل هم کسانی همراه منافقین و داعش می‌شوند.
آیت الله خاتمی در پایان تاکید کرد: از شاگردان امام خمینی (ره) می‌خواهم نگذارند امام مظلوم و غریب باشد.
آیت الله خاتمی در ادامه با اشاره به برنامه جدید دنیای استکبار در مورد منافقین اظهار کرد: دنیای استکبار برنامه جدیدی علیه ملت ایران دارند و آن برنامه این است که جنازه در حال احتضار منافقین آمریکایی را دوباره زنده کنند در حالی‌که این جنازه هرگز زنده شدنی نیست.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به پرونده سیاه منافین عنوان کرد: منافقین با 17 هزار ترور مردم بیگناه سیاه‌ترین پرونده را در کارنامه خود ثبت کردند و آنچه این روزها در رابطه با داعش می‌شنویم سال 59 و 60 منافقین در ایران پیاده کردند.
وی افزود: زمانی که منافقین پادوی صدام بودند به دستور صدام شیعیان و کردهای عراقی را قتل عام کردند و الان هم در کنار داعش در عراق و سوریه مسلمان‌کشی می‌کنند.
وی گفت: قراردادی بین منافقین و دولت جلاد عربستان شکل گرفته است که این قرارداد میلیاردی بوده و حاصل آن این است که منافقین جاسوسی کنند و پول بگیرند.
آیت‌الله سیداحمد خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران نیز با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار داشت: ما در نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و معتقدیم همه دولت‌های بعد از انقلاب مشروع بوده‌ و به ولایت تقید داشته‌اند و بنابراین اپوزیسیون دولت بودن، در نظام اسلامی جایی ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه نقد باید سازنده باشد، گفت: ایراد راهگشا را کسی منع نمی‌کند.
خطیب موقت تهران با اشاره به لزوم دیدن نقاط ضعف و قوت با یکدیگر این را یک رفتار اسلامی برشمرد و افزود: سال چهارم دولت‌ها سال پایانی دوره آنهاست که انتخابات را در پیش داریم اما آسیبی که ممکن است به وجود بیاید و در برخی ادوار نیز بوده، این است که در سال چهارم همه چیز تحت شعاع انتخابات قرار بگیرد و خروجی آن بها ندادن به کار مردم باشد.
وی خطاب به دولت تصریح کرد: بنده به عنوان خطیب جمعه دوستانه به شما می‌گویم که با قوت و قدرت تا روزهای پایانی که در خدمت مردم هستید، عاشقانه، کار کنید و عشق به خدمت در دلتان باشد و آن را در عرصه عمل به نمایش درآورید و مبادا انتخابات آینده سبب شود همه چیز را سیاسی کرده و مسئله معیشت مردم را تحت شعاع قرار دهیم چرا که رهبری فرمودند دغدغه من معیشت مردم است.