روحیه مردم ایران سرشار از احساسات و عواطف عمیق انسانی در کمک به هم‌نوعان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روحیه مردم ایران سرشار از احساسات و عواطف عمیق انسانی در کمک به هم‌نوعان است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسم افطاری فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی با ابراز خرسندی از حضور در جمع کودکان و نونهالان تحت پوشش این سازمان و آرزوی توفیق برای کارکنان این سازمان اظهار کرد: شیرینی و لذتی که در کمک به نیازمندان نصیب افراد خیر و نیکوکار می‌شود، قابل قیاس با هیچ لذتی نیست.

وی به شکل‌گیری سازمان‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد خیریه در کشور اشاره و تصریح کرد: این روحیه و ویژگی مثبت مردم باید با استفاده از ابزارهای اطلاع‌رسانی، حفظ، تقویت و تبدیل به یک فرهنگ شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأثیر مثبت و قابل توجه رویکرد پیشگیرانه سازمان بهزیستی کشور در کاهش مشکلات خانواده و اجتماع، گفت: این رویکرد نیازمند یک حرکت سیستماتیک و برنامه‌ریزی دقیق و منسجم از زمان بارداری تا پس از تولد است که نیازمند اطلاع رسانی همه جانبه به خانواده‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی باید برای ایجاد و تولید شغل براساس توانایی‌ها و نیازهای معلولان برنامه‌ریزی کند تا دردها و رنج‌های آنها تا حدود زیادی کاهش یابد.

در ابتدای این مراسم، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کودکان و خانواده‌های تحت پوشش و برنامه‌های آتی این سازمان پرداخت.