مصباحی‌مقدم گفته در حال رایزنی با اعضای جامعه روحانیت مبارز هستیم که در یک جلسه خدمت آیت‌ا... هاشمی برسیم

به از ماجرای فرستادن دعوت نامه جامعه روحانیت مبارز برای آقایان هاشمی و روحانی که سخنگوی این جامعه مطرح کرد، حالا جامعه روحانیت مبارز دو حرکت مهم را برای حضور روحانی و هاشمی در جلسات این مجمع انجام داده است. مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز به روزنامه آرمان گفته است که درحال تغییر روز و محل برگزاری جلسات هستند تا آیت الله هاشمی و حسن روحانی در این جلسات حضور پیدا کنند.

اهم سخنان مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با آرمان را به انتخاب مثلث آنلاین می خوانید:

در شرایط کنونی جامعه روحانیت مبارز به دنبال تغییر زمان جلسات خود است.

جلسات جامعه روحانیت مبارز هر دو هفته یک بار و در روزهای سه‌شنبه برگزار می‌شود. این در حالی است که جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در روزهای سه‌شنبه برگزار می‌شود و از نظر زمانی با جلسات جامعه روحانیت مبارز تداخل دارد

. در هفته‌های اخیر از یکی از کانال‌های ارتباطی به ما منتقل شد که تداخل زمانی جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و جامعه روحانیت مبارز مانع از حضور آقای روحانی در جلسات جامعه روحانیت مبارز شده است.

غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این موضوع که"گفته بودید نیازی به مشورت با آیت الله مصباح برای استراتژی انتخابات نیست"به روزنامه آرمان گفت:
بنده هیچ‌گاه چنین اظهاراتی را مطرح نکردم و کسانی که با بنده مصاحبه کرده‌اند به دلخواه خود از ادبیاتی که مورد تایید بنده نیست استفاده کرده‌اند.

با این وجود آیت‌ا... مصباح‌یزدی بیشتر به عنوان یک شخصیت علمی مطرح هستند تا به عنوان یک «لیدر سیاسی». شاید این نکته مورد غفلت برخی از افراد قرار گرفته است. از سوی دیگر آیت‌ا... مصباح‌یزدی هیچگاه جایگاهی برای خود خارج از چارچوب «جامعه مدرسین» تعریف نکرده و همواره در آن چارچوب فعالیت کرده‌اند.