حجت الاسلام مسیح مهاجری گفت:با شناختی که دارم شهید بهشتی و شهید ناطق نوری از افراد برجسته‌ و «ابرار» بودند.

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری در مراسم یادبود شهدای هفت تیر و شهید عباسعلی ناطق نوری که هر ساله توسط حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در حسینیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان برگزار می‌شود٬ درباره شهدای هفت تیر گفت شهدای هفتم تیر با تعبیر امام «ابرار» هستند٬ با شناختی که دارم شهید بهشتی و شهید ناطق نوری از افراد برجسته‌ و «ابرار» بودند.

وی گفت: میزان فعالیت این افراد در زمان طاغوت به اندازه‌ای بود که حکومت ساواک برای آنها حکم تیر آزاد داده بود و بنده با اطمینان عرض می‌کنم «شهید عباسعلی ناطق نوری» از مصادیق «ابرار» در فرمایش امام (ره) بودند.

نماینده رییس جمهور در هیات‌ امنای دانشگاه مذاهب اسلامی با انتقاد از وضعیت اخلاقی جامعه گفت: بدون شک پیشرفت‌های بزرگی در بخش‌های علمی٬ سازندگی٬ توسعه و هسته‌ای و... صورت گرفته٬ اما باید بپذیریم برخی مواقع در اخلاق سقوط کرده‌ایم.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی اخلاق را گمشده امروز جامعه ایران دانست و گفت: اگر قرار باشد کشور را به این سبک اداره کنیم٬ به برخی موارد آن انتقاد دارم. وی اساس مملکت‌داری را عدالت و اخلاق دانست و از افرادی که حرف‌های بی‌پایه و اساس و غیراخلاقی می‌زنند٬ انتقاد کرد و با گلایه از اینکه برخی دوران انقلابی شدن را پایان یافته می‌دانند٬ گفت: چون اجرای قوانین الهی همیشگی است٬ انقلابی بودن هم همیشگی است.

مهاجری تاکید کرد: گمان نکنید داعش فقط در سوریه و عراق است؛ هدف اصلی داعش ایران است. ما باید اخلاق داشته باشیم و برای مواجهه با آنها آماده باشیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم لازمه پذیرش ولایت فقیه این نیست که به کسی «ضد ولایت فقیه»٬ «سازشکار» یا «فتنه‌گر» و «راس فتنه» بگوییم؛ افزود: ما همچنین معتقدیم نباید به افرادی مثل آقایان هاشمی و ناطق نوری که عمرشان را برای ولایت فقیه گذاشته‌اند٬ بی‌احترامی شود.

مهاجری ادامه داد: این هنر نیست که هر روز کسی را به اسم فتنه دفع کنیم٬ هنر انقلاب جذب این افراد است. بلکه هنر این است که هر روز یک نفر را جذب نظام کنیم. اگر قرار باشد جریانی٬ هر روز دیگران را به اسم فتنه دفع کند٬ این نهایت تندوری است و تفاوتی با جریان‌های تندرو منطقه ندارد.

وی با اشاره به صحبت‌های سیاسی و اهانت‌های برخی مداحان گفت: متاسفانه این مداحان سخنران شده‌اند و سیاست تعیین می‌کنند. مداحی که می‌گوید آقایان استخر می‌روند و جت‌اسکی می‌کنند٬ معتقداست کسی که به استخر می‌رود٬ ضد انقلاب و انحصارطلب است.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی به اشاره به توهین به مسئولان در مراسم تشییع شهدای غواص گفت: هر چیز باید جای خود باشد و اگر قرار باشد سیاست٬ فرهنگ٬ عمران و تصمیم‌‌گیری‌ها٬ دست یک گروه باشد که کاری درست نمی‌شود. باید طرحی نو دراندازیم و این طرح نو٬ افزایش جاذبه و کاهش دافعه است.

وی گفت: مگر ایران٬ جمهوری مداح‌هاست که آنها برای نظام تعیین تکلیف کنند؟ ما برای این رفتارها شرمنده هستیم.