عده‌ای می خواهند مردم را به سمت یأس دعوت کنند ولی مردم ما بیدار و آگاهند و آمارها نیز با ما سخن می‌گویند.

دکتر روحانی صبح امروز در جمع مردم کرج، گفت:

قدم‌های اول برای مهار تورم بی‌مهار و خطرناک را برداشته‌ایم آن روز که کار را شروع کردیم و گفتیم روزی باید به تورمی تک‌رقمی برسیم،‌ عده‌ای لبخند تمسخر زدند و گفتند تورم تک‌رقمی؟ چه آرزوهایی!

بعضی‌ها در واکنش به این هدف ما می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست، اما شما ملت باقدرت، شما کارآفرینان، کارگزاران،‌ دانشگاهیان، صنعتگران و مردم شهرهای مختلف دست به دست هم دادید تا اسب تورم را مهار کردیم.

از همه بدتر گاهی هوای نفس عده‌ای هم با به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر، بداخلاقی و تهمت با جامعه دشمنی می‌کند.

عده‌ای می خواهند مردم را به سمت یأس دعوت کنند ولی مردم ما بیدار و آگاهند و آمارها نیز با ما سخن می‌گویند.

در هشت ماهه اول امسال 49 و 6دهم درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات برای حرکت به سمت توسعه در نظر گرفته‌ایم که نسبت به مدت مشابه پارسال نیز بیشتر شده است و در همین زمینه نزدیک به 50 درصد تسهیلات بانکی بیشتری را در هشت ماه اول امسال به 15 هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک نیز پرداخت کرده‌ایم.

وعده‌ای که ما امسال به مردم داده‌ایم شکستن رکود و خاموشی اقتصاد، شروع رونق اقتصادی و رشد 5 درصدی اقتصاد تا پایان امسال است. ما به وعده‌مان عمل خواهیم کرد و در این زمینه به کمک شما مردم نیز نیازمندیم.

برخی‌ها می‌پرسند بعد از برجام چه تحولاتی به وجود ‌آمده است،‌ در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت یکی از اقدامات بزرگی که در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم این بوده است که با شرکت توتال فرانسه قرارداد منعقد کرده‌ایم که حجم آن نیز 5 میلیارد دلار است. اما در عین حال برخی‌ها و بعضی سایت‌ها و نشریات می‌گویند اینها همه‌اش حرف است و سرمایه‌ای وارد نمی‌شود. اما به قول آذری‌ها بیر بیر!