رئیس یک مرکز تحقیقاتی می گوید که تلاش ترامپ برای لغو برجام به جایی نمی رسد

مقام‌های رسمی اعلام کردند که نخست وزیر اسرائیل قصد دارد از رئیس جمهور منتخب آمریکا بخواهد تا تحریم‌های ایران را تشدید کند.

به گزارش مثلث آنلاین، به نقل از تسنیم، مقام‌های رسمی به بلومبرگ گفتند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل قصد دارد از دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا بخواهد تا تحریم‌های ایران را تشدید کند.

یک مقام ارشد اسرائیلی در این باره گفت: نتانیاهو پیش از این با مشاوران امنیت ملی رایزنی و مشورت کرده است.

یعقوب آمیدرور ژنرال بازنشسته و مشاور سابق امنیت ملی اسرائیل گفت: ماموریت فوری متوقف کردن ایران از تبدیل شدن به یک ابرقدرت در منطقه است، چیزی که هم اکنون در حال اتفاق افتادن است.

وی در ادامه افزود: نخست وزیر اسرائیل اول از همه استدلال خواهد کرد که آمریکا باید برای کاهش همکاری و مشارکت بین ایران و روسیه در منطقه، تلاش کند.

یک مقام رسمی اسرائیلی نیز اظهار داشت: نتانیاهو به دنبال لغو توافق هسته‌ای ایران نیست، و به جای آن قصد دارد از ترامپ بخواهد تا موضع سختگیرانه تری را در قبال ایران اتخاذ کند.

وی افزود: شاید تحریم‌های سختگیرانه تری علیه ایران نیاز باشد تا جلوی برنامه توسعه موشک‌های بالستیک این کشور گرفته شود. تلاش برای متوقف کردن گروه‌های نیابتی ایران که نزدیک به اسرائیل هستند مثل گروه‌های فعال در نوار غزه و لبنان و سوریه نیز یکی از اهداف خواهد بود.

روبرت ساتلوف مدیر موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک نیز تاکید کرد: تلاش ترامپ برای لغو توافق هسته‌ای راه به جایی نخواهد برد چرا که سایر قدرت‌های جهانی باید برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران متقاعد شوند و رابطه تجاری خود با تهران را قطع کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: دست در دست اسرائیل دادن برای تشدید فشارها بر ایران به جای لغو توافق هسته‌ای و ایجاد اختلاف بین آمریکا و سایر قدرت‌های جهانی، ایران را از محدودیت‌هایی که الان با آن روبرو است، رها خواهد کرد.