معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: بارها گفته‌ایم که صلح‌طلب هستیم و به هیچ عنوان آغازگر جنگی نخواهیم بود، اما اگر جنگی رخ دهد، آنها دیگر تمام‌کننده نیستند و این ما هستیم که معادلات جنگ را چینش خواهیم کرد.

سردار سالار آبنوش پنجشنبه‌ شب در مراسم یادواره شهدای فصل پاییز شهر مریانج با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در حلب، اظهار کرد: اتفاقات منطقه‌ای، سرافرازی مستضعفین و سرافکندگی مستکبرین در حلب سوریه و ان‌شاءالله در موصل را تبریک عرض می‌‌کنم.

وی خطاب به حضار با بیان اینکه شما ملت و مردم بابصیرتی هستید و دعا کنید که مدعیان آگاهی نیز بصیرت پیدا کنند و ان‌شاءالله راه راست را پیدا کنند، گفت: آنهایی که ما را لبوفروش و راننده تاکسی قلمداد می‌کردند و می‌گفتند کسانی که می‌گویند آمریکا قابل اعتماد نیست راننده تاکسی و لبوفروش هستند، نمی‌دانستند که انسان‌های شریف لبوفروش و راننده تاکسی هم از آنها جلوتر هستند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بیان کرد: ملت بیدار و با بصیرت در عرض این یک سال و نیم بارها گفتند که آمریکا قابل اعتماد نیست اما آنها فقط با کلمه «دلواپسان» ما را مسخره کردند، اما حالا فهمیدند که از مردم یک سال و نیم عقب هستند.

وی با بیان اینکه امروز دنیا فهمیده است که آمریکا قابل اعتماد نیست، اما عده‌ای هنوز باور ندارند، تصریح کرد: همین عده که می‌گفتند چرا جوانان ما باید در سوریه بجنگند، اصلاً سوریه به ما چه! اما بدانند در همان اوایل جنگ که ما حتی یک سلاح معمولی برای عملیات فتح‌المبین نداشتیم، این حافظ اسد بود که سلاح ما را تامین می‌کرد.

سردار آبنوش ادامه داد: در همان عملیات فتح‌المبین بسیاری از رزمندگان ما از جمله شهید حسین مظاهری با چوب دستی جنگیدند ولی سلاح اصلی آنها «یا حسین(ع)» بود و دست از مقاومت نکشیدند.

صاحب سلاح‌های به‌روز هستیم ولی سلاح اصلی ما هنوز «یاحسین(ع)» است

وی با بیان اینکه امروز صاحب سلاح‌های به‌روز هستیم ولی سلاح اصلی ما هنوز هم «یاحسین(ع)» است، گفت: با همین سلاح حلب آزاد شد و با همین سلاح در یمن جوانان آن کشور در حال مبارزه علیه استکبار هستند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با تاکید بر اینکه تمام دنیا فهمیده است که سلاح ما از همه قوی‌تر است، افزود: کل دنیا و تفکر صهیونیستی حاکم بر جهان که همان 430 نفر که تمام معادلات دنیا در اختیار آنهاست، فهمیده‌اند که نمی‌توانند با ایران اسلامی مبارزه کنند.

وی ایران را شروع کننده هیچ جنگی ندانست و گفت: ما بارها گفته‌ایم که صلح‌طلب هستیم و به هیچ عنوان آغازگر جنگی نخواهیم بود، اما اگر جنگی رخ دهد، آنها دیگر تمام‌کننده نیستند و این ما هستیم که معادلات جنگ را چینش خواهیم کرد.

سردار آبنوش با بیان اینکه تا سلاح اصلی ما «یاحسین(ع)» است پیروز هستیم ولی اگر روزی که نام حسین(ع) از زبان ما بیافتد، شکست خواهیم خورد، اضافه کرد: دشمنان متوجه قدرت ما شده‌اند به همین دلیل به دنبال تضعیف ما هستند.

وی گفت: هشدار دادیم که با مذاکره مخالف نیستیم ولی در مذاکرات همه چیز را نبازید زیرا ما قدرتمندیم، اما باز هم گفتند آمریکا ابرقدرت است.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه دشمن فهمیده ما فرمانده‌ای داریم که ابرقدرت همه قدرتمندان است، اظهار داشت: زمانی که آمریکا در عراق حضور داشت، دو تیم از نیروهای ویژه خود را برای دستگیری فرمانده ما بعد از ظهورش قرار داده بود! اما در کشور ما این امر را باور ندارند که دشمن از ما بیشتر منتظر ظهور است.

وی با گریزی دوباره به برجام گفت: متاسفانه در مساله برجام؛ ما را ضعیف جلوه دادند که اشتباه بود؛ مجلس هم در عرض کمتر از 20 دقیقه برجام را تصویب کرد و یک درد بر دل همه ما وارد کرد.

حل مشکل ترک سد موصل به دست توانای نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)

سردار آبنوش با بیان اینکه وقتی به قلب راکتور آب سنگین اراک بتون ریختند، انگار قلب‌های ما را سیمان کردند، گفت: آنها لحظه‌ای در موضوع توکل نکردند، چرا که اگر توکل کرده بودند فرمانده ما نصرت عطا می‌کرد.

وی با بیان اینکه امروز فرزندان ایران اسلامی به جایی رسیدند که علم را در تسخیر خود قرار داده‌اند و نیروهای قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در همه صنایع در حال خدمت هستند، تاکید کرد: به طور مثال در مساله مهم آب در حال انجام چند کار بزرگ هستیم تا در آینده با بحران کمتری روبرو شویم و صدای این دستاورد بزرگ را در آینده خواهید شنید.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تصریح کرد: به جایی رسیده‌ایم که برای حل مشکل ترک خوردن سد موصل، همه کارشناسان بزرگ سدسازی دنیا، متفق‌القول تنها چاره کار را به دستان مهندسان قرارگاه خاتم‎الانبیاء دانستند به طوری که امروز فرزندان شما برای جلوگیری از به زیر آب رفتن کامل شهرهای سامرا، موصل و کاظمین در حال دوخت شکاف سد موصل هستند.

بهتر نبود کمی وضعیت خودروسازی را بهبود می‌دادند تا این همه کشته و مجروح در جاده‌‌ها ندهیم؟

وی بیان کرد: دنیا فهمیده است که ما قدرتمند هستیم اما برخی در داخل این را باور ندارند و منتظر هستند که ببینند آمریکا به ما چه وقت هواپیمای غول پیکر می‌دهد!! آیا بهتر نبود به جای این همه هزینه سنگین برای استفاده پروازهای خارجی، کمی وضعیت خودروسازی را بهبود می‌بخشیدیم تا این همه کشته و مجروح در جاده‌‌ها ندهیم؟

سردار آبنوش گفت: ما نمی‌گوییم این هواپیماها را نخرید، بلکه می‌گوییم بخرید اما نصف هزینه آن را برای حمل و نقل جاده‌ای و ریلی قرار دهید، زیرا 99 درصد مردم دیگر می‌خواهند از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: یکی از همین آقایان مدعی آگاهی در یکی از سخنرانی‌های خود می‌گفت که به دلیل اینکه صنعت هوایی ما فرسوده است و مردم برای سوار شدن بر آن سوره توحید را می‌خوانند، شما نگران آن هستید که بعد از نو شدن هواپیماها، مردم دیگر سوره توحید نخوانند. این چه حرف‌هایی است که این آقایان می‌زنند؟

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تاکید کرد: مردم ایران امروز قدرتمندترین مردم جهان هستند و به راحتی معادلات دنیا را تغییر می‌دهند، زیرا امروز ما صاحب صنایع بزرگی هستیم که دشمن هنوز متحیر مانده است که دانش آن را چگونه پیدا کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: باید برای آن قشر از جامعه که خود را به خواب زده‌اند دعا کنیم تا بصیرت پیدا کنند و منتظر ظهور امام زمان(عج) باشند.

در پایان این مراسم از سوی ستاد یادواره شهدای شهر مریانج از خانواده شهید مدافع حرم محمدحسین بشیری که خانواده همسر ایشان از شهروندان مریانجی هستند، تقدیر شد.