من فردی که به ترامپ خیلی نزدیک باشد و ریشی داشته باشد که او از آن خوشش بیاید به نظرم نمی‌‌شناسم.

منابع نزدیک به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا می‌گویند وی به دلیل اهمیتی که برای مسائل ظاهری قائل است جان بولتون، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل را از فهرست گزینه‌های مورد بررسی برای تصدی سمت وزارت خارجه این کشور کنار گذاشته است.

اهمیت به مسائل ظاهری احتمالاً یکی از عواملی است که باعث شده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا «جان بولتون» سفیرسابق این کشور درسازمان ملل را از فهرست گزینه‌های تحت بررسی برای حضور در کابینه‌اش به عنوان وزیر خارجه کنار بگذارد.
واشنگتن‌پست، امروز پنجشنبه در مطلبی در همین باره نوشته است: «دونالد ترامپ معتقد است کسانی که قصد حضور در قابل رویت‌ترین سمت‌ها در دولت را دارند نه تنها بایستی توانمندی‌های انجام این کار را داشته باشند بلکه بایستی از ظاهر مناسب برای آن برخوردار باشند.»
این رسانه با اشاره به سوابق کاری «ترامپ» در زمینه اجرای برنامه‌های تلویزیونی نوشته طبیعی است که او احتمالاً مسائلی غیر از رزومه کاری را برای کابینه‌اش در نظر بگیرد.
«جیسون میلر»، سخنگوی تیم انتقال قدرت «ترامپ» گفت: «معرفی (کار) خیلی مهم است، چون شما نماینده آمریکا نه تنها در عرصه داخلی بلکه در عرصه بین‌المللی هستید.»
بر همین اساس، اینکه عده زیادی از افرادی که ترامپ برای تصدی سمت‌های مختلف معرفی کرده چهره‌های آشنایی برای مخاطبان شبکه‌های تلویزیونی هستند نه تنها تصادف نیست، بلکه رویکردی تأمل‌شده است.
چند نفر از دستیاران ترامپ می‌گویند به نظر آنها سبیل‌های برس‌مانند بولتون، یکی از عواملی بود که او از فهرست گزینه‌های مورد بررسی برای وزارت خارجه آمریکا کنار گذاشته شد.
یکی از دستیاران ترامپ که خواست نامش فاش نشود گفت: «ترامپ از این سبیل خوشش نمی‌آید. من فردی که به ترامپ خیلی نزدیک باشد و ریشی داشته باشد که او از آن خوشش بیاید به نظرم نمی‌‌شناسم.»
«ترامپ»، بعد از کنار گذاشتن «بولتون» با در نظر گرفتن جذبه‌های شخصیتی و سلطه بر جلساتی که در آن حضور دارند به سمت انتخاب «میت رامنی» و «رکس تیلرسون» متمایل شد.