خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: فتنه‌گران تا زمانی که توبه نکنند، ملت با آنها آشتی نمی‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: فتنه‌گران تا زمانی که توبه نکنند، ملت با آنها آشتی نمی‌کنند.

به گزارش مثلث آنلاین سیداحمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم این نماز در سخنانی با اشاره به فضای انتخاباتی در کشور، گفت: فضای کشور، فضای انتخاباتی است و کلید انتخابات زده شد؛ فضای انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران باید با فضای انتخاباتی غربی متفاوت باشد، افتضاحات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را دیدیم. گزیده اظهارات خطیب این هفته نماز جمعه تهران را به نقل از تسنیم می خوانیم:

اولویت همه ما در انتخابات باید حضور شکوهمند باشد، صر‌فنظر از اینکه چه کسی رأی می‌آورد و چه جناحی برنده می‌شود، قبل از اینها این است که تلاش همه، نظارتی‌ها، اجرایی‌ها، جناح‌ها و رسانه‌‌ای‌ها باید برگزاری باشکوه انتخابات باشد، این تکلیف است.

دشمن در پی تشنج‌آفرینی در عرصه انتخابات است، خودشان گفته‌اند، تحلیل نیست، خبر است، دشمنان زخم‌خورده شما ملت در پی این هستند که فضای انتخابات آرام نباشد، تشنج‌آفرینی و التهاب‌آفرینی در انتخابات از ناحیه هر کس و هر جناحی که باشد، محکوم است.

نباید فضای انتخابات، فضای عقده‌گشایی نسبت به ارزش‌های نظام اسلامی باشد، به بهانه نطق‌های انتخاباتی، نه کاندیداها و نه هواداران‌ آنها حق جفا به نظام اسلامی را ندارند و نباید خدمات 38 ساله نظام را زیر سؤال ببرند.

کسانی که وارد میدان انتخابات می‌شوند، فرهنگ تسلیم بودن در برابر رأی مردم را باید باور کنند، فتنه سال 88 خروجی این تسلیم‌ناپذیری در برابر رأی مردم است.

دروغ، فریب و اهانت به دیگران و دیگر کاندیداها در شأن فضای نظام اسلامی نیست، در شأن آمریکا و کشورهای غربی که کمترین ارزشی برای اخلاق قائل نیستند، هست.

فضای انتخاباتی نباید فضای تفرقه باشد، کاندیداها و هواداران آنها، نان‌شان را در فضای تفرقه نبینند، به خصوص اینکه از بعضی از ملیت‌ها حمایت و آنها را تحریک کنند، اگر بخواهند با تفرقه رأی بیاورند، این رأی ارزشی ندارد.

باید مراقبت کرد، رسانه‌های بیگانه از هم‌اکنون برای تفرقه در فضای انتخابات خیز برداشته‌اند، چند شبکه ایجاد کرده‌اند تا همان بازی‌هایی که در فتنه 88 آفریدند را دنبال کنند؛ عزیزانی که در فضای مجازی هستند، تنفرشان را از آنها ابراز و هر جا که آنها قصد مقابله با ارزش‌های اسلامی ما را دارند، تهاجمی عمل کنند.

واژه‌ها بار دارد، سیاسیون توجه داشته باشند که هر واژه‌ای نباید در عرصه سیاسی به کار برده شود، کیست که از آشتی بدش بیاید، تمام وجودمان برای آشی پر می‌کشد، آشتی ملی بار دارد و بارش این است که دعوای ملی در این کشور است، این دروغ است، دعوای ملی در این کشور نیست.

در بین مردم ما در عرصه دفاع از اصل انقلاب هیچ مخالفتی نیست، از ابتدای پیروزی انقلاب اختلاف سلیقه بوده، هست و خواهد بود، این لازمه جامعه آزاد است، جامعه آزاد یعنی همین، اگر درست هدایت شود، نه تنها بحران نیست، بلکه فرصت است، باید درست هدایت شود که به تفرقه کشیده نشود؛ در فتنه سال 88 اقلیتی در برابر اکثریت وفادار این ملت ایستادند و فتنه فرصت‌سوز و تفرقه‌افکن 88 را آفریدند، این اکثریت دلشان از این اندک آدم‌های این چنینی خون است، این ملت از این جماعت دل پر خون دارد و تا زمانی که توبه نکرده‌اند، با آنها آشتی نخواهد کرد.

مدت‌هاست که دم از ایران‌هراسی می‌زنند، به خصوص پس از سرکار آمدن رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا به شدت دوره‌گردی می‌کنند، دیروز شاه جلاد سعودی در مالزی بیانیه علیه ایران صادر کرده‌ است.

اگر شما همسایگان خوبی باشید، اقتدار ایران در مسیر ثبات کشورهای شماست، شما نمی‌خواهید باور کنید که غربی‌ها و به خصوص آمریکا در پی تجریه کشورهای شماست، قدرت پیدا کنند در پی تجزیه کشورهای شما هستند، بفهمید این مطلب را که اگر ایران در صحنه نبود، داعش در سوریه، عراق و لبنان دولت تشکیل داده بود، این دست شما درد نکنه به ایران اسلامی است!؟

ایران اسلامی برادر قدرتمند شماست، قَدر این برادر را بدانید، به آن طرف آبی‌ها اعتماد نکنید، مثل صدام از شما استفاده می‌کنند، وقتی مدت‌تان تمام شد، شما را مچاله می‌کنند و بیرون می‌اندازند.

می‌خواهند در سوریه به بهانه پناه دادن به آوارگان، منطقه امن تشکیل دهند، پشت صحنه این است که می‌خواهند تروریست‌ها را جای دهند و مقدمه تجزیه سوریه است؛ ایران اسلامی هم به فضل خدا ایستاده و معتقد است که وحدت کشورهایی که آنها را مشروع می‌داند و به خصوص همسایگان باید حفظ شود.

مردم در عید روانه بازار می‌شوند، از شما مردم وفادار به انقلاب اسلامی می‌خواهیم که بر روی تولید داخل متمرکز شوید، تا جنس تولید داخل هست، سراغ تولید خارج نروید، اقتصاد مقاومتی بدون این شکل نمی‌گیرد، سهم خودتان را در اقتصاد مقاومتی ادا کنید، یک نه و یک آری داشته باشید، نه به تولید خارج و آری به کالاهای تولید داخل.

اسلام در این رابطه رهنمودهای زیادی دارد، امیر مؤمنان درختکار بزرگ مدینه است، 100 هزار درخت خرما در این شهر کاشته و وقف امور مسلمین کرده است.

روایات ما بر درختکاری حکایت دارند، اما توجه شود که درخت میوه هم مورد تأکید روایات است، فقط اصرار بر درختکاری تنها نباشد. مسئولان بر کاشت درخت میوه هم مردم را ترغیب کنند. عزیزان استان خوزستان با مشکلات ریزگردها دست و پنجه نرم می‌کنند که انشاءالله از این طریق مشکلات‌شان حل شود.