آمریکا هر دو روز یکبار مقدار زیادی سلاح به خصوص تسلیحات سنگین به منطقه می رساند.

به گزارش مثلث آنلاین خبرهای تازه‌ای از سوریه میرسد. خبرهایی که حاکی از حضور نظامی مستقیم آمریکا در سوریه است. صدای روسیه در این باره می نویسد: طوری که اطلاع حاصل شد آمریکا قصد دارد یک هزار نفر از نظامیان خود را به عنوان گروه نظامی تازه نفس برای شرکت در عملیات آزاد سازی شهر رقه به سوریه اعزام کند. یک سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه که خواستار عدم معرفی خود بود، در مصاحبه با اسپوتنیک، این خبر منتشره توسط روزنامه واشینگتن پست را مورد تأئید قرار داده است.

این سخنگو گفت:" آمریکا هر دو روز یکبار مقدار زیادی سلاح به خصوص تسلیحات سنگین به منطقه می رساند. امریکایی ها تانک، خودروهای زرهی ، موشک ، تفنگ تک تیراندازی ، خمپاره انداز و دیگر انواع اسلحه را به منطقه ارسال می کند. علاوه بر این واشینگتن به ما اطلاع داده که تصمیم گرفته یک هزار نفر از نظامیان خود را به عنوان گروه نظامی تازه نفس برای شرکت در عملیات آزاد سازی شهر رقه اعزام کند. نظامیان آمریکایی استفاده از تسلیحات سنگین را به رزمندگان ما آموزش داده در خود عملیات نقش کارشناسان نظامی را ایفا کرده و در هماهنگی با هواپیما های ائتلاف قرار خواهند داشت".
پرسنا نظامی و پایگاه های نظامی آمریکا در مناطق کوبانی، ریملان، حسکه، هول، تل عبیض، منبیج و شدادی، واقع در شمال سوریه مستقر خواهند شد.