اظهارنظر کرباسچی علیه حجت‌الاسلام رئیسی موجی از واکنش‌های توئیتری را به راه انداخت

به گزارش مثلث آنلاین روز گذشته گفت و گویی از غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با روزنامه شرق منتشر شد. شهردار اسبق تهران که به دلیل فساد مالی به زندان و 10 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده بود، در این مصاحبه با کنایه به حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، عنوان کرد که اداره کشور با اداره آستان قدس متفاوت است.
وی در بخشی این گفت و گو گفت: «کشورداری با اداره مرکزی مثل آستان قدس که مردم با عشق و علاقه برای آنجا کار می‌کنند و نذورات خود را تقدیم آستان می‌کنند، فرق دارد؛ با دولت که در جایگاهی قرار گرفته که باید به مطالبات پاسخ دهد. یکی از دولت کار می‌خواهد، یکی از دولت بازنشستگی می‌خواهد، یکی به دنبال فضای باز سیاسی است و... یعنی اداره دولت با اداره چنین نهادی خیلی متفاوت است. از همین رو باید مشخص شود که مثلا برنامه رقیب برای حل معضل اقتصاد و اشتغال چیست».
این اظهارات آن هم از زبان کرباسچی که اصلا سابقه درخشانی در افکار عمومی ندارد، باعث به وجود آمدن موجی از واکنش ها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شد.

یکی از کاربران توئیتر به نام « نیما» نوشت: «از نظر کرباسچی کرسی ریاست جمهوری با تولیت آستان قدس فرق داره ولی با ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام مو نمی زنه!»
«سیدسجادی» از دیگر فعلان فضای مجازی معتقد است: «به نظر میرسه مشکل اصلی کرباسچی و جریان متبوعش با جایگاه فعلی رئیسی یعنی تولیت آستان نیست، بلکه مشکلشون با جایگاه قبلی ایشون یعنی سازمان بازرسی کل کشور است».
«سودا یالان» نیز مطلب زیر را در این باره منتشر کرد: «ببین اصلاح طلبا چقدر درمونده شدن که نظر کرباسچی که اسمش بافساد اقتصادی درهم آمیخته رو در مورد اداره کشور جویا میشن»!
«حسام الدین براتی» از فعالان فضای مجازی نیز در صفحه شخصی اش با کنایه از ماجرای قیول تصدی وزرات اطلاعات توسط سیدمحمود علوی نوشت: «طبق استدلال روحانی برای علوی، پس بهترین گزینه ی برای ریاست جمهوری اون کسیه که مادرش حضرت زهراست»
کاربری بابه نام «ایلیا» با نام بردن از جایگاه هایی که رئیسی در آن جا ضور داشته از جمله معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، دادستان ویژه روحانیت؛ تولیت آستان قدس نوشت: « آیا این برای شما کافی نیست؟»
«احمد کارآمد» نیز از اصلاح طلبان و کارگزارانی ها خواست تا با جستجو در شبکه های جستجوگر، سوابق کاری حجت الاسلام رئیسی را به کرباسچی یادآوری کنند.
«ایلیا» نیز با توجه به کارنامه سیاه این عضو کارگزاران به صورت صریح نوشت: «آقای کرباسچی شما همون شهردار تهران بودی برای هفت پشت ما بسه خواهشا نظر برای مدیریت کلان کشور نده.»
«کرباسچى با سابقه افتضاح مدیریتی خود ، آن هم به نمایندگی از دولتی ناکارامد چطور میتواند از مدیریت حرف بزند؟!»؛ متن توئیتی بود که « حسین مهدی تبار» منتشر کرد.
کاربر دیگری به نام «کیوان» نوشت: اگه اداره کشور یعنی : حقوق نجومی، کاهش عزت و غرور ملی، افزایش بیکاری، فحاشی، اختلاس و ... بله اون موقع اداره کشور با اداره آستان قدس فرق داره».
«مهرداد» نیز در توئیترش چنین آورد: «انتقاد کرباسچی از مدیریت آقای رییسی؛ مجله طنز گل آقا هم تاکنون مطلب به این خنده داری چاپ نکرده است من دیگه حرفی ندارم».
کاربری به نام « دیزوبی‏» نوشت: «‏کرباسچی گفته آستان قدس به کسی پاسخگو نیست و نمیتونه رئیس جمهور بشه! نیست که تو دوران شهرداری تمام وقت در حال پاسخگویی بودین».
‏«همت» نام فعال توئیتری است که نوشت: «کرباسچی در حالی راجع به مدیریت نظر داده که زمان شهردار تهران بودنش می‌گفت باید هر کس زیر 500 هزارتومان درآمد دارد تهران را ترک کند!»
‏«کلای» خطاب به شهردار اسبق تهران نوشت: «جناب کرباسچی آقای رییسی دادستان کل کشور بودند، نه فقط تولیت آستان قدس، فکر کنم بدانید و اگر نمیدانید سوال کنید، دادستان کشور چه سازوکاری دارد!»
به نظر می رسد باتوجه به وحدت اصولگرایان در انتخابات آتی، فشار جناح رقیب برای تخریب نامزدهای این جبهه شدت گرفته است.