این نماینده مجلس معتقد است مجلس مراقب است که اهداف سیاسی یک جریان مشخص آسیبی به امور کشور نزند

ایرج ندیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مثلث آنلاین درباره مطرح شدن استیضاح وزرای راه و شهرسازی، نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس گفت: وصول یک استیضاح خیلی نیاز به عده و عده ندارد 10 نماینده پای برگه را امضا کنند استیضاح عملیاتی می شود اما باید دید زمینه رأی آوری آن وجود دارد یا خیر.

وی افزود: هم اکنون برخی نمایندگان طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را به طور جدی پیگیری می کنند اما این طرح اعلام وصول هم شود زمینه رأی آوری ندارد چون دلایل قانع کننده نیست. آخوندی به اندازه اعتبارات تخصیصی در حوزه راه و شهرسازی مدیریت خوبی داشته است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همه می توانند از یک وزیر انتظارات فراوانی داشته باشند اما مهم تناسب انتظارات با اعتبارات تخصیصی است که با توجه به شناختم از مجلس می گویم نمایندگان نگاه مساعدی به طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی ندارند.

وی ادامه داد: عمده نمایندگان معتقدند که وزیر راه و شهرسازی از جهت پیگیری پروژه ها، رایزنی و تدبیر برای افزایش ظرفیت مالی اجرای طرح ها از محل ردیف های دیگر قانون بودجه همچون استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و صرفه جویی انرژی فعال و پرتلاش است بنابراین گرچه انتظارات بالاست اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید قضاوت کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تأکید کرد: عمده پروژه های نیمه تمام عمرانی کشور در حوزه وزارت راه و شهرسازی به ویژه راه سازی است که باید بودجه به میزان لازم برای آنها فراهم باشد تا به سرانجام برسند.

ندیمی درباره استیضاح زنگنه و ربیعی وزرای نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: نمایندگان مراقبند که با این دو وزیر برخورد سیاسی نشود چون به نظر می رسد همان جریانی که از ابتدا مایل نبود زنگنه و ربیعی به دولت یازدهم راه پیدا کنند دوباره همان ها میدان دار استیضاح هستند بنابراین مجلس مراقب است که اهداف سیاسی یک جریان مشخص آسیبی به امور کشور نزند.