مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد برای اینکه نشان دهند او همچنان با اهمیت است، از احتمال ترور فیزیکی او سخن گفت

علی اکبر جوانفکر مدیرعامل سابق ایرنا و از نزدیکان محمود احمدی نژاد در مصاحبه با تجارت فردا از احتمال ترور فیزیکی احمدی‌نژاد سخن گفته است. او همچنین جزئیاتی از دستگیری حمید بقایی را منتشر کرد.

به گزارش مثلث آنلاین‏، بقایی درباره محمود احمدی‌نژاد معتقد است که دولت او همچنان پاکدست بوده و «هیچ اختلاسی» در آن دولت صورت نگرفته است. او معتقد است این مسائل در راستای عملی کردن به خواسته شیمون پرز صورت گرفته که گفته بود «باید کارکردن با احمدی‌نژاد را به ننگ تبدیل کنیم».

اما در بخش مهمی از سخنان او از احتمال ترور فیزیکی احمدی‌نژاد نیز سخن به میان آورده است. این بخش اگرچه در اواخر مصاحبه با تجارت فردا منتشر شده اما به صورت ویژه از سوی رسانه های احمدی‌نژادی بازتاب داده شده است.

جوانفکر اطمینان دارد با وجود همه «تلاشهای خباثت آمیزی» که به عمل می آید، خواسته شیمون پرز عملی نخواهد شد و تاکید کرد:«ممکن است خدای ناخواسته، دکتر احمدی نژاد را حتی ترور فیزیکی کنند و او را از مردم و انقلاب بگیرند اما هرگز قادر به حذف یاد و نام نیک او در دلهای پاک مردم نخواهند شد.»

به نظر می‌رسد طرح این موضوع تنها در راستای انحراف افکار عمومی از بازداشت‌‌های اعضای دولت قبل و زیرسئوال رفت شعار اصلی پاکدستی دولت نهم و دهم صورت گرفته باشد.

خلاصه مهمترین قسمت‌های مصاحبه جوانفکر با تجارت فردا را به انتخاب مثلث آنلاین در زیر می‌خوانید:

*درباره جزئیات دستگیر بقایی می‌گوید: «من هر چه مطالعه کردم در هیچ کجای قانون ندیدم که می‌شود یک نفر را به اتهامی نامعلوم دستگیر و برای او قرار بازداشت یک ماهه، آن هم در ماه مبارک رمضان صادر کرد ، نام او را بر خلاف قانون و تصریحات رهبر معظم انقلاب در اختیار رسانه‌ها قرار داد و پیش از اثبات هرگونه جرمی آبروی او را برد، اعضای خانواده و فرزندانش از خوف هجوم ماموران، تا آنجا وحشت زده شوند که راهی بیمارستان شوند، اتاق خانه و کل ساختمان محل کار او را پلمب کنند و هرچه از کتاب و سی دی و یادداشت و غیره در دسترسشان باشد با خود ببرند. به اعتقاد بنده، رفتار صورت گرفته با آقای بقایی، قابل دفاع نیست. اگر اتهام دقیق و درستی متوجه او باشد، چه ضرورتی دارد که محل کار وزندگی‌اش ، برای یافتن نشانه‌ایی از یک جرم اینطور مورد هجوم قرار گیرد؟ رفتارها نباید به گونه‌ای باشد که شائبه اصل بودن مجرمیت افراد بوجود آید.»

* از دستگاه قضایی انتظار می رود که قانون را به طور مساوی و برای همه در نظر بگیرد. این یک رفتار متناقض و غیرمنصفانه است که سخنگوی قوه قضاییه یک متهم اصلی فتنه را که آزاد است ، م-ه خطاب کند و نام و مشخصات فرد دیگری را که هنوز اتهام روشنی متوجه او نیست و در زندان به سر می‌برد و نمی تواند از خودش دفاع کند، در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

* طی سالهای پس از انقلاب در کدام دولت ، مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور را به یک اتهام واهی و غیرمستند و غیرمستدل محکوم و زندانی کردند؟ چگونه می‌توان این رفتار را نشانه همراهی دستگاه قضایی با دولت قبل تلقی کرد؟ در کدام دولت‌، دستگاه قضایی وزارت امور خارجه را تحت فشار قرار می‌دهد تا معاون وزیر امور خارجه از سمتش استفعا دهد و سپس او را دستگیر و زندانی می‌کنند و بعد بیگناهی او اثبات و از اتهامات تبرئه می‌شود و آب از آب هم تکان نمی‌خورد! لطفا بفرمایید از کجای این رفتار می شود همراهی دستگاه قضایی با دولت را استنباط کرد؟

* بر خلاف شما اصلا انتظار نداشته و ندارم که دستگاه قضایی علیه دیگران حتی دشمنان این آب و خاک پرونده‌سازی کند زیرا چنین کاری را از اساس غلط و خلاف شرع می‌دانم.

* ما همچنان بر پاک دستی دولتهای نهم و دهم تاکید و اصرار می‌ورزیم زیرا عمیقا به آن اعتقاد داریم. موضوع اتهامی آقای رحیمی هیچ ارتباطی با دولت قبل ندارد. لطفا مراقب القائات نادرست خودتان در سئوال مطروحه باشید زیرا آقای احمدی نژاد هیچگاه از آقای رحیمی به عنوان خط قرمز نام نبرده است. البته توجه داشته باشید که برخورد صورت گرفته با آقای رحیمی بیش از هرچیز منعکس کننده یک رویکرد کاملا سیاسی است زیرا آمران اصلی در پرداخت پول از سوی آقای رحیمی و دریافت‌کنندگان پولها یعنی نامزدهای نمایندگی مجلس کاملا آزاد هستند و مورد بازخواست و محاکمه قرار نگرفته‌اند!! آشکارا چنین به نظر می‌رسد که آقای رحیمی تقاص عدم متابعت از یاران قدیم خود را پس می‌دهد.

در پاسخ به خالی کردن پشت بقایی: رسانه باید منادی و خواستار آزادی باشد نه پی جوی بازداشت و زندانی شدن انسانها!. دستگاه قضایی هنوز اتهام مشخصی را متوجه آقای بقایی نکرده است و شما باید مدافع اصل برائت باشید و آقای بقایی را تا وقتی جرمی علیه او به اثبات نرسیده است، بیگناه بدانید. متاسفانه چنین به نظر می‌رسد که شما برای محکومیت آقای بقایی لحظه شماری می‌کنید؟! دکتر احمدی نژاد پای حق و عدالت ایستاده است و هرگز پشت کسی را که در حق او رفتار ظالمانه ای صورت گرفته ، خالی نکرده و نمی‌کند.

* دقت و خبرویت زیادی لازم نبود تا رسانه ها متوجه شوند که محتوای نامه آقای احمدی نژاد در مورد حکم قضایی صادره علیه آقای رحیمی ، کاملا روشنگرانه و آگاهی بخش است. من از رسانه هایی که برای فهم و درک حقایق از خود هوشمندی و فراست نشان می دهند تمجید می کنم اما رسانه ای که خواسته یا ناخواسته به ابزاری در توجیه ظلم و بی عدالتی تبدیل شده باشد، قابل دفاع نیست و شان و منزلت خود را تا حد مرغ عزا و عروسی تنزل می دهد.

*دولت‌های نهم و دهم پاک‌دست‌ترین دولت‌های پس از انقلاب بوده و هستند. برخلاف ادعای شما، در این دو دولت هیچ فساد قابل توجهی وجود نداشته است. متاسفم که شما را تا این حد تحت تاثیر تبلیغات مسموم سیاسی و رسانه‌ای می‌بینم. سخنان شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در مهرماه ۱۳۸۹ را به شما یادآور می‌شوم که گفته بود" احمدی‌نژاد به قهرمان فرهنگی مردم ایران تبدیل شده است و ما باید کاری کنیم که همکاری با او به ننگ تبدیل شود" و از همان زمان به بعد است که دست‌های پیدا و پنهان نظام سلطه در داخل ایران به کار افتادند تا این هدف را محقق کند. لطفا کمی به هوش باشید.

* لطفا از خودتان سوال کنید که مگر دکل نفتی یک شی گم شدنی است؟ در دولت آقای احمدی نژاد هیچ اختلاسی صورت نگرفته چه برسد به ادعای بی اساس شما مبنی بر افسانه ای بودن آن. موضوع پرونده سه هزار میلیاردی هم هیچ ارتباطی با دولت قبل نداشت و اگر فرض را بر درستی و صحت فرایندهای رسیدگی قضایی به این پرونده بگذاریم ، من از شما سئوال می کنم که این موضوع چه ارتباطی با دولت قبل داشته است؟ درست است که عوامل فعال در دروغ پردازی ، شایعه سازی ، اتهام افکنی و هجمه سیاسی و رسانه ای به دولت قبل ، آشکارا از یک مصونیت قضایی برخوردارند اما کسانی که به انجام این کارهای ضد اخلاقی و غیرانسانی روی آورده اند، بدانند که دیر یا زود نزد افکار عمومی رسوا خواهند شد.