این نماینده مجلس می‌گوید نباید دلواپسی را به یک فحش تبدیل کرد و در خلسه رفتن از نشئگی باخت زشت است

بهرام بیرانوند نماینده مجلس وعوض شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان به مثلث گفته است که دلواپسی جرم نیست. در خلصه رفتن و نعشگی ناشی از یک باخت احمقانه زشت است

بهرام بیرانوند در گفتگو با مثلث آنلاین درباره سرنوشت مذاکرات هسته ای گفت: غربی ها برای رسیدن به راه حلی عادلانه مذاکره نکردند بلکه برای تحمیل اراده شان به ایران پای میز مذاکره نشستند.

وی افزود: از همان گزارش صد روز اول ریاست جمهوری آقای روحانی شاهد زیاده خواهی ها غربی ها بودیم منتها بذر زیاده خواهی هایی که آن روزها کاشته شد الان غربی ها دنبال چیدن محصولش هستند.

این نماینده مجلس نزدیک به جریان دلواپسان یادآور شد: زمانی که غربی ها در توافق ژنو آوردند که یک کانال مالی طراحی می شود علی الظاهر یک جمله بی خاصیت بود ولی الان غربی ها می گویند منظور از کانال مالی این است که تا پس از تحریم هم باید مسیر دلارهای ایران را داشته باشیم.

وی افزود: آنچه در توافق ژنو آمد که ایران باید نگرانی های 1+5 را مرتفع کند خوب این نگرانی ها یک لیست بی انتهاست و تا قیامت این نگرانی ها ادامه خواهد داشت یعنی ما را موظف می کنند که به دنبال رفع نگرانی های غرب بدویم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: آنجا که در ژنو آوردند ایران می تواند یک برنامه غنی سازی داشته باشد آن یک بر همه اجزای غنی سازی ایران و حتی چرخه سوخت، میزان غنی سازی، نوع سانتیریفیوژ و مقدار مواد غنی شده حاکم می شود. یعنی نطفه شومی که در توافق ژنو بسته شد در توافق لوزان رشد پیدا کرد و غربی ها الان از ما طلب یک نوزاد بدقواره را دارند که تأمین کننده منافع غلط آنهاست بنابراین باید در مقابل همه خواسته های آنها ایستاد. در کل هیچ کدام از گام هایی که غربی ها با ما برداشتند تضمین کننده منافع ما نیست.

وی درباره آینده مذاکرات افزود: نتیجه مذاکرات برای غربی ها به شدت حیثیتی است از طرفی تن دادن به خواسته های آنها موجودیت ما را به خطر خواهد انداخت یعنی یک معادله برد-بردی که آقای روحانی می گفت مطلقا در این ماجرا حاکم نیست طرف غربی به دنبال اجرای یک معادله برد غربی و باخت ایرانی است. به نظر من اگر کسی در مذاکرات به گونه ای رفتار کند که منافع ملی و آتی ما توسط طرف های غربی و نهادهای بین المللی آسیب ببیند باید پاسخگوی نسل فعلی و نسل آینده این مملکت باشد.

بیرانوند در پاسخ به این سئوال که آیا دلواپسان از به بن بست رسیدن مذاکرات خوشحالند؟ تصریح کرد: اولا دلواپسی جرم نیست. در خلصه رفتن و نعشگی ناشی از یک باخت احمقانه زشت است ما در حال یک جنگ جدی با طرف غربی هستیم همه باید مثل اجزای یک تیم عمل کنیم اینکه بخشی از این تیم در حال تجزیه و تحلیل رفتار طرف مقابل باشد این کار را نباید تبدیل به یک فحش کرد.