حسن روحانی «می بایست به وعده هایی که به مردم ایران (در خصوص بهبود وضعیت مالی به آنان داده است) عمل کند.


مثلث آنلاین : جان کری در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی پی بی اس ضمن انتقاد از مخالفان توافق اخیر پنج بعلاوه یک و ایران گفت تحریم بیشتر ایران را از پای در نمی آورد و این امر ثابت شده است.
به گزارش مثلث آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی این شبکه ؛ با وجود انتقاهایی که از توافق با ایران می شود، جان کری می گوید ایران اجازه ندارد اموال آزاد شده را برای تامین مالی حزب الله، شبه نظامیان شیعه در عراق یا حوثی های یمن به کار گیرد.
وی گفت «آنها اجازه ندارند حتی بر اساس این توافق، از این پول در خارج از این کشور استفاده کنند.»
کری گفته است زمانی که با سران کشورهای حاشیه خلیج (فارس) در دوحه دیدار کرد، گام هایی را که متحدان آمریکا برای «پس زدن این دست رفتارها» می توانند داشته باشند، بیان کرده است.
وی گفته است سازمان های اطلاعاتی آمریکا تحلیلی جامع از «از نیازهای مالی» ایران داشته اند و حسن روحانی «می بایست به وعده هایی که به مردم ایران (در خصوص بهبود وضعیت مالی به آنان داده است) عمل کند زیرا آنها از این توافق برای تغییر در شیوه زندگی خودشان انتظارات زیادی دارند».
به گفته کری، این توافق همه منطقه و بخصوص اسرائیل را امن تر می کند. وی گفت منتقدان می گویند «چرا وقتی که آنها را تحریم کرده ایم، از پا در نیاوردیم.
علتش را می گویم زیرا آنها با فشار از پا در نمی آیند ، این ثابت شده است و چون ما کسانی دیگر را که در این تحریم ها به ما کمک کرده اند ، از دست می دهیم.
خیال پردازی واهی زیادی درباره توافق بهتر در این میان وجود دارد».
توافق ایران و شش قدرت جهانی که در خصوص برنامه اتمی این کشور و برای جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی به دست آمد، می بایست به تایید سازمان ملل برسد.