شورای عالی امنیت ملی پیگیر است تا ببیند چه کسی خبر دروغ مرتبط با حضور هیات خارجی به ایران را منتشر کرده است .

وزیر دادگستری گفت: شورای عالی امنیت ملی پیگیر است تا ببیند چه کسی خبر دروغ مرتبط با حضور هیات خارجی به ایران را منتشر کرده است .


حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در مراسم تودیع و معارفه معاونان وزیر دادگستری افزود: اخیراً که این هیات خارجی وارد ایران شد، برخی در داخل خبری منتشر کردند مبنی بر اینکه این هیات برای ایران شرط گذاشته است که باید ایران دست از دشمنی با اسرائیل بردارد .

وی گفت: ‌زمانی که این هیات با رئیس جمهور کشورمان دیدار داشت ظاهراً گلایه کرده بودند که چرا در روزنامه های کشورمان این خبر دروغ منتشر شده است.

وی گفت: برخی ظاهراً در داخل هستند که مطالبی را می خواهند در دهان دشمنان بگذارند .

وزیر دادگستری گفت‌: هنوز توافق نهایی نشده است اما ما شاهد حضور هیات ها در ایران هستیم و حتی این حضور ، سناتورهای آمریکا را نیز به خشم آورده است و در این شرایط که با حضور این هیات ها مواجهیم برخی به ما انتقاد می کنند که چرا برای آنها فرش قرمز پهن می کنید ؟

نشان دادن بخشی از توانایی‎های ملت ایران در مذاکرات


وزیر دادگستری گفت: مذاکرات هسته‌ای صرفا یک گفتگو نبود و هم آورد تمدنی، کشمکش گفتمانی و جدال حق و باطل بود و ملت ایران بخشی از توانایی های خود را در این باره نشان داد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران پرچم دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم را به دوش می کشد، افزود: دستاورد هسته‌ای از محصولات ارزشمند همت والا و صداقت انباشته ملت ایران بود.

وی گفت: آنچه در این مذاکرات خسته کننده و طولانی به دست آمد دستاوردی بزرگ و قابل توجه است و با گذشت زمان بر اهمیت آن افزوده می شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه این رفت و آمدهای سیاسی متکی به پایداری ها و گذشت های فراوانی بود، افزود: بده بستان ها و حتی متن نوشتن های سیاسی به یمن مقاومت در برابر تحریم های فلج کننده و سرسخت دستاوردهای بسیار خوبی برای ما داشت.

وی گفت: دشمن 30 سال است که از روی میز بودن گزینه هایش صحبت می کند و این‌ها حرف جدیدی نیست اما اینکه می گویند دیگر نمی توانند به ملت ایران حمله نظامی کنند پیام جدیدی است.

وزیر دادگستری افزود: دشمن در اجرای این توافقنامه احتمال دارد باز دبه دربیاورد و قرار نیست از دشمنی امریکا علیه ما کاسته شود.

پورمحمدی گفت: آنها خودشان گفته اند که قدرت نظامی امریکا 110 برابر جمهوری اسلامی ایران است اما این قدرت 110 برابری امروز می گوید ما نمی توانیم علیه این ملت جنگ نظامی کنیم.

وی افزود: همان‌طور که ما باید در داخل مراقب باشیم کسی فساد نکند در بحث دستاوردهای هسته‌ای نیز باید مراقب باشیم اما باید همه کمک کنیم تا دشمنان سوء استفاده نکنند.

پورمحمدی گفت: همه باید کمک کنند تا ما امتیازاتی که در توافقنامه گرفته ایم عملی شود و همه باید تلاش کنیم امتیازاتی که دشمن گرفته است یا به آن نرسد و یا بیش از آن امتیاز نگیرد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه وزارت دادگستری در قانون اساسی اشاره کرد و افزود: این وزارتخانه مانند رشته های بین رشته ای در دانشگاه هاست و به نوعی این وزارتخانه هم همه کاره و هم هیچ کاره است.

پورمحمدی ابلاغ وظایف و اختیارات جدید وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: اگرچه ما از مصوبه مجلس در این باره چیزی نفهمیدیم اما همین که پس از سال‌ها مجلس در این خصوص تعیین تکلیفی صادر کرد جای قدردانی است.

وی افزود: دیوارهای بسیار بلندی میان قوا کشیده ایم که برای اتصال میان قوا نیازمند حلقه هایی هستیم که یکی از این حلقه ها وزارت دادگستری است.

پورمحمدی در ادامه به تغییرات ساختاری وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: در تشکیلات جدید معاونت مالکیت فکری را ایجاد کردیم چراکه معتقدیم امروز توسعه جهان بر سر موضوعات فکری است.