براساس گفته‌های حسینیان آنها اقلیتی در مجلس هستند که برای ساکت‌ نگه داشتنشان در مجلس برنامه‌ریزی شده است

به گزارش مثلث آنلاین؛ امروز مجلس شاهد اظهارنظرهای هسته‌ای بود. جایی که روح‌الله حسینیان، احمد توکلی و حجت‌الاسلام مصباحی مقدم نظراتشان را درباره مسائل هسته‌ای بیان کردند. اگرچه میان اظهارات هر سه نفر تفاوت‌هاییی وجود داشت با این حال هرچه بود آنها به به نحوه برخورد مدافعان توافق هسته‌ای اعتراض داشتند. مصباحی‌مقدم از کسانی گفت که در مجلس ششم طرح سه فوریتی توقف برنامه‌های هسته‌ای را به مجلس داده بودند و اظهار تعجب می‌کرد از اینکه آنها امروز چطور امروز می‌خواهند میراث خوار ملت شودند.

روح‌الله حسینیان نیز در تذکری شفاهی بدون نام بردن از پایداری، مخالفان هسته‌ای را اقلیت دانست و به آن اقرار کرد. او خواستار این شد که دهان این «اقلیت» بسته نشود و اجازه دهند مردم قضاوت کنند. حسینیان همچنین از سرنوشت طرح دو فوریتی مجلس درباره صیانت از دستاوردهای هسته‌ای را نیز به میان کشید و اطلاعاتی از آن ارائه کرد. در همین حال احمد توکلی نیز خواستار ارائه توافق هسته‌ای توسط دولت به مجلس و در قالب یک لایحه شد.

حسینیان: مصوبه هسته‌ای مجلس ماست‌مالی شد

حسینیان در تذکر خود با بیان اینکه اجازه نمی‌دهند صدای مخالفان توافق هسته‌ای به گوش مردم برسد، گفت: متأسفانه مصوبه هسته‌ای مجلس با وتوی یک نفر و ترغیب یک نفر دیگر از رؤسای فراکسیون‌ها ماست‌مالی و یک قانون بی‌خاصیت تحویل مردم داده شد.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران همچنین معتقد بود: بالاخره مجلسی که امام‌خمینی (ره) فرمودند در رأس امور است، نمی‌تواند در زمینه مسئله‌ بسیار با اهمیت هسته‌ای که عزت و استقلال کشور مدنظر است، بی‌تفاوت باشد.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش مجلس را متهم کرد به خاموش کردن مخالفان هسته‌ای: به مردم عرض می‌کنم که دوستان ما با بسیاری از موارد این تفاهمنامه که امتیازات را به مدت 8 الی 25 سال به دشمنان انقلاب می‌دهد، مخالفند اما متأسفانه در مجلس طوری برنامه‌ریزی شده که صدای مخالفین به گوش مردم نرسد.

مصوبه هسته‌ای مجلس با ترغیب رؤسای یکی از فراکسیون‌ها ماست‌مالی شد

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس بر همین اساس تأکید کرد: متأسفانه مصوبه کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای که مصوبه خوبی بود، با وتوی یک نفر و ترغیب یک نفر دیگر از رؤسای فراکسیون‌ها ماست‌مالی و یک قانون بی‌خاصیت تحویل مردم داده شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده به طوری که با تشکیل یک کمیسیون مشترک برای بررسی توافق نهایی هسته‌ای، مخالفین این صلح‌نامه یا قرارداد نتوانند حرف خود را به خوبی به گوش مردم برسانند، بنابراین خواهش می‌کنم مجلس را تحقیر نکنند و اجازه بدهید با زد و بندهای سیاسی مجلس را به کناری نرانیم که نتواند درباره مسئله‌ای با این همه عظمت نظر خودش را اعلام کند.

اجازه دهید نمایندگان اقلیت مجلس نظرشان را اعلام کنند

حسینیان در پایان خاطرنشان کرد: ما اقلیت هستیم، اجازه بدهید نمایندگان اقلیت مجلس نظر خودشان را بدهند و مردم خودشان قضاوت کنند، اصلاً مردم علیه ما شعار بدهند، ولی ما مخالفیم، دهن ما را نبندید و اجازه بدهید حرفمان را بزنیم.

چطور میراث خوار توافق شدید؟

اما از سوی دیگر حجت‌الاسلام مصباحی مقدم قرار داشت. او نیز به مساله هسته‌ای و مدافعان آن معترض بود. مصباحی‌مقدم که به بخش معتدل‌تر اصولگرایان نزدیک است بیش از همه نسبت به مصادره به مطلوب کردن این توافق توسط اصلاح‌طلبان اعتراض داشت.

به گفته او توافق جمهوری اسلامی ایران با اعضای گروه 1+5 حاصل مقاومت رهبر معظم انقلاب و ملت عزیز ایران در حقوق مسلم خود از جمله دستاوردهای دانش هسته‌ای بود.

وی ادامه داد:‌ در مجلس ششم عده‌ای می‌خواستند با طرح سه فوریتی حکم به توقف فعالیت‌های هسته‌ای بدهند و به خیال خود جام زهر را به رهبر معظم انقلاب بنوشانند در آن صورت امروز نظام سلطه در برابر قدرت علمی هسته ای ایران کوتاه نمی‌آمد و نمی‌گفت که نمی‌توانیم پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را از هم جدا کنیم، حال آن گروه چگونه می‌خواهد میراث‌خوار ملت ایران شود و دستاوردهای مذاکرات را به نفع خود مصادره کند؟

وی افزود: البته روشن است که با فتوای مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی هرگز در پی دست یافتن به سلاح اتمی نبوده است و من مانده‌ام با این تأکیدات فوق‌العاده‌ای که اوباما و کری در مقابل صهیونیست‌ها، جمهوری‌خواهان در کنگره و مخالفان توافق می‌کنند چه دستاوردی در این توافق برای آمریکا حاصل شده غیر از جلوگیری از ایران از دست یافتن به سلاح اتمی که تحصیل حاصل است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنان که می‌خواستند اساس فعالیت‌های هسته‌ای را داوطلبانه برچینند چگونه می‌خواهند خود را پیروز این مذاکرات که حاصل مقاومت بر حق هسته‌ای ملت ایران است معرفی کنند.توافق وین حاصل مقاومت ملت ما و دستاوردی ملی است و قابل مصادره گروهی نیست که خیال خام دست یافتن با مجلس دهم از این سکو را می پرورانند.

مصباحی‌مقدم در تشریح وضعیت اقتصادی کشور بعد از توافق خاطرنشان کرد: تا حدود 6 ماه دیگر در واقعیت اقتصاد ایران تغییر اساسی رخ نخواهد داد و بیخود نباید به انتظارات ملت دامن زد.

همچنین امروز در مجلس احمد توکلی خواستار ارائه توافق‌نامه هسته‌ای به عنوان یک لایحه از سوی دولت به مجلس شد. پیشنهادی که مشخص نیست به چه صورت انجام خواهد پذیرفت. مشخص نیست چه بخش‌هایی از توافق در قالب لایحه به مجلس ارائه می شود و چه بخش‌هایی از آن در شورای عالی امنیت ملی تصویب و از دسترس مجلس دور خواهد ماند.