اوج مظلومیت آبادان در جنگ ۸ ساله، به‌ویژه در مقطع آغازین است که آبادی خود را فدای کشور کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اوج مظلومیت آبادان در جنگ ۸ ساله، به‌ویژه در مقطع آغازین است که آبادی خود را فدای کشور کرده است.


هاشمی رفسنجانی،دیروز در دیدار رئیس و اعضای شورای شهر آبادان، به سوابق آشنایی خود با این شهر و مردم خوب آن اشاره کرد و با تأکید بر بحق بودن خواسته‌های مردم این خطه افزود: مردم آبادان و خرمشهر وفاداری خود به نظام، کشور و انقلاب را ثابت کرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پالایشگاه نفت را محور توسعه آبادان توصیف کرد و گفت: برخورداری پالایشگاه و آبادان باید متقابل باشد.

وی به منطقه آزاد اروند و تأثیرات آن در رونق ایران، استان خوزستان، آبادان و خرمشهر اشاره کرد و با یادآوری طرح‌های دوران سازندگی برای آن منطقه، افزود: هم قبل از انقلاب، هم در جنگ و هم در زمان ریاست جمهوری با نیازها و زیرساخت‌های شهر آبادان آشنایی داشتم، به همین خاطر در دوران سازندگی چند طرح ویژه مانند شرکت ژیان، حل معضل فاضلاب و طرح آبیاری نخلستان را شروع کردیم که اگر ادامه می‌یافت، بخشی از نیازهای واقعی مردم برآورده می‌شد.

هاشمی رفسنجانی طرح پرورش میگو را یکی از برنامه‌های دولت سازندگی در اروندکنار و چوئبده دانست و گفت: اگر آن طرح با 5000 هکتار ظرفیت توسعه جدی گرفته می‌شد، امروز شاهد بیکاری جوانان آبادانی نبودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام لایروبی اروند و بهمن‌شیر را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد که مسئولان به آبادان، خرمشهر، چوئبده و اروندکنار توجه کنند.

در آغاز این دیدار حمید حنظل عیدانی، رئیس شورا گزارشی از اوضاع سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و نیازها ارائه کرد و آقای شجاع زویدات، عضو شورا و حافظ قرآن، از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و سطح آن گزارشی داد.