دشمنان سعی می‌کردند تا موجی از ایران هراسی را در منطقه ایجاد کنند و به آن دامن بزنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان سعی می‌کردند تا موجی از ایران هراسی را در منطقه ایجاد کنند و به آن دامن بزنند که با دیپلماسی موفق جمهوری اسلامی خلع سلاح شده‌اند و امید است به زودی تحریم‌ها نیز برداشته شود.

حجت‎الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در آیین تجلیل از فعالان قرآنی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا(ص) که صبح امروز با حضور امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی در ستاد این قرارگاه برگزار شد با اشاره به مذاکرات هسته ای تصریح کرد: یکی از شکست‌های اخیر دشمنان در مقابل مقاومت ملت ایران در خصوص موضوع هسته‌ای بوده که مقاومت و متانت ملت ایران موجب شد تا مجاهدان عرصه دیپلماسی مذاکرات را با پیروزی به پایان برسانند. روزی بود که دشمنان ما اجازه بهره‌برداری از فناوری هسته‌ای را نمی‌دادند اما امروز همه اقرار کردند که ایران می‌تواند از انرژی صلح آمیز هسته‌ای استفاده کند و رمز این موفقیت نیز هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته در ارتش اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان امسال بیش از 8000 کلاس قرآن در یگان های مختلف ارتش برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه با بیان این که امروز ارتش در فعالیت‌های قرآنی در میان سایر ارگان‌ها و نهادها پیشتاز است افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تنها در میان قاریان و حافظان داخلی بلکه در مسابقات بین‌المللی و ارتش‌های کشورهای اسلامی نیز جایگاه ممتازی دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم تصریح کرد: ما باید در راستای تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، سهم خود در ارتش را ادا کنیم.

وی به برگزاری 35 دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه و همچنین 14 دوره مسابقات قرآنی خواهران و دیگر فعالیت‌های قرآنی نظیر جشنواره حدیث توسط سازمان عقیدنی سیاسی ارتش اشاره و خاطرنشان کرد: باید در کنار تربیت قاریان و حافظان به مفاهیم قرآنی نیز توجه شود چراکه تنها قرائت خوب کافی نیست، باید تلاش کنیم در راستای تدبر و عمل به قرآن گام برداریم.

به گفته حجت الاسلام آل هاشم، یکی از رموز موفقیت‌های انسان عمل به دستورات و رهنمودهای قرآنی است و رزمندگان حزب‌الله با توجه به همین اصل یعنی توکل به خدا توانستند با 4000 نفر نیرو، هیمنه ارتش رژیم صهیونیستی را در جنگ 33 روزه در هم بشکنند.

آل‌هاشم در پایان با اشاره به اینکه باید از تخصص سربازان در جهت اعتلای کشور استفاده شود تأکید کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که همه شهرهای آن به نام قرآن عطرآگین شده است.

براساس این گزارش، در پایان این مراسم از جمعی از فعالان قرآنی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا(ص) ارتش تجلیل شد.