یک خبرگزاری اصلاح طلب مدعی شد که یاران احمدی‌نژاد در یک پیوند مشترک با ضرغامی لیست مشترک ارائه می‌کنند

آخرین روزهای حیات دولت احمدی‌نژاد روزهایی بود که نزدیکی بیشتر دولت و صداوسیما دیده شد. از آخرین اقدامات احمدی‌نژاد مصوبه واگذاری زمین نمایشگاه بین‌المللی تهران به صداوسیما بود که با آمدن دولت یازدهم این مصوبه به دلیل غیرقانونی خوانده شدن از سوی دولت لغو شد.

همان روزها بود که گفته شد ضرغامی همچنان دوستی و رفاقتش را با احمدی‌نژاد حفظ کرده است. این روزها که زمزمه‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی بالا گرفته است، یک خبرگزاری اصلاح طلب مدعی است قرار است ضرغامی لیست انتخاباتی ارائه کند که در میان آن اعضایی از نزدیکان دولت احمدی‌نژاد دیده می شود.

این رسانه اصلاح طلب در این باره نوشته است: روزی که یاران ضرغامی نام حامیان گفتمان سوم تیر را برای خود برگزیدند کمتر کسی به آنان خورده گرفت چرا که در سیاست ایران هیچکس به اندازه ضرغامی شبیه احمدی‌نژاد نیست.

مهندس ضرغامی سابقه رفاقت سه دهه‌ای با محمود احمدی‌نژاد دارد. همان زمان که دانشجویان خط امام از دیوار سفارت بالا می‌رفتند٬ ضرغامی و احمدی‌نژاد دیرتر به صحنه رسیدند و بعد که دانشجویان خط امام در پست‌های حکومتی قرار گرفتند، دود این دیر رسیدن بیشتر به چشمشان رفت٬ اما زمانی که ورق برگشت و خط امامی‌های دهه شصت بدل به اصلاح‌طلبان دهه هفتاد شد، زمان انتقام آن نادیده گرفتن فرا رسید.

ایلنا در ادامه می‌نویسد: «اگر چه هیچ علاقه‌ای میان احمدی‌نژاد و بسیاری از اصولگرایان نیست٬ اما نگاه مشترک بارها و بارها به کمک اصولگرایان آمده است و این بار همین نگاه همرزمان زودتر رسیده به سفارت آمریکا در سال 58 اتحادی استراتژیک بین احمدی‌نژاد و ضرغامی به وجود آورده است. حسین روستا آزاد (عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و رئیس وقت دانشگاه شریف) فریدالدین حداد عادل (فعال رسانه‌ای بسیاری از نشریات نهادهای مذهبی و نظامی و جریان اصولگرا) مهرداد بذرپاش (رئیس سابق سازمان ملی جوانان و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا) زهره الهیان (فعال سیاسی اصولگرا) و محمود فرشیدی (وزیر آموزش و پرورش دولت قبل) از جمله افرادی بودند که توسط دارابی دیگر عضو ارشد جمعیت ایثارگران تحت عنوان شورای راهبردی به شبکه‌های مختلف سیما فرستاده شدند تا در آخرین سال‌های دولت احمدی‌نژاد، دولت او که مغضوب قسمتی از اصولگرایان شده بود در صداوسیما تنها نماند.»

خبرگزاری کارگری ایران که به اصلاح طلبان نزدیک است در ادامه مدعی است که قرار لیست انتخاباتی رئیس سابق صداوسیما منتشر شود: هرچند ضرغامی هرگز برای اصولگریان اعتبار و جایگاه لاریجانی را نداشته تا به عنوان محور جریان اصولگرایی معرفی شود٬ اما اما به‌نظر می‌رسد او این روزها دست به کار شده است تا با استفاده از قدرت نفوذ بر صداوسیما و شهرت احمدی‌نژاد٬ لیستی برای انتخابات مجلس آماده کند.

لیست انتخاباتی که ایلنا مدعی است و آن را منتشر کرده به این شرح است: