میان این تحقیق‌و‌تفحص و پول‌های نفتی که به حساب افرادی در خارج از کشور واریز شده ارتباط‌ وجود دارد

به گزارش مثلث آنلاین یکبار دیگر ماجرای تحقیق و تفحص از بنیاد تعاون ناجا مطرح شد. این بار نماینده ارومیه خواستار بازپس گیری پول های نفت شد. بعد از روی کار آمدن دولت دهم یکی از مسائلی که به رسانه‌ها درز پیدا کرد، ماجرای پول نفتی بود که ناجا به دولت بدهکار بود.

هنوز تکلیف این ارقام میلیاردی مشخص نشده بود که برخی از نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از بنیاد تعاون ناجا شدند. اما این تحقیق و تفحص به دلایل نامعلومی ناکام ماند. مدتی بعد سردار احمدی مقدم از نیروی انتظامی رفت و سردار اشتری به فرماندهی این نهاد منصوب شد، اما شایعه دستگیری سردار احمدی‌مقدم مثل بمب خبری بود که در فضای رسانه‌ای پیچید. سخنگوی دستگاه قضا آن را رد کرد و خود احمدی‌مقدم در مصاحبه‌ای تلویزیونی پشت پرده این مسائل را افشا کرد. حالا یک نماینده مجلس می‌گوید ارتباطی میان پول‌های نفت و حساب افراد در خارج وجود دارد.

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: میان این تحقیق‌و‌تفحص و پول‌های نفتی که به حساب افرادی در خارج از کشور واریز شده ارتباط‌ وجود دارد.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا٬ با اشاره به بحث تحقیق‌وتفحص از بنیاد تعاون ناجا اعلام کرد: میان این تحقیق‌و‌تفحص و پول‌های نفتی که به حساب افرادی در خارج از کشور واریز شده ارتباط‌ وجود دارد.

وی افزود: برخی مقادیری از پول‌های نفت صادر شده را در زمان خود به وزارت نفت نداده‌اند و این وزارت‌خانه نیز از طریق دادسرا پیگیر این مسائل است تا پس از بازگردان این مبالغ هنگفت به خزانه با متخلفان برخورد شود.

نماینده ارومیه در مجلس نهم با اشاره به لزوم برخورد جدی با متخلفان اظهار داشت: عده‌ای پول نفت را در جیب خود نگه داشته اند و دولت و مراجع قضایی باید این پول را به همراه سود آن از حلقوم متخلفان بیرون بکشند.

قاضی‌پور اضافه کرد: آقایانی که بر مسند قدرت هستند٬ باید بدانند این جا مملکت امام زمان (عج) است و باید در برابر اقداماتشان جوابگو باشند و همانطور که معاون اول رئیس جمهور دولت نهم و دهم به زندان رفت بقیه نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

وی با تاکید بر نقش ویژه جریان انحرافی در تخلفات صورت گرفته٬ تصریح کرد: این جریان انحرافی بود که به این متخلفان خط می‌داد و بنابراین این افراد نیز باید محاکمه شوند تا اگر تخلفی مرتکب شده‌اند به اشد مجازات محکوم گردند.

سردار احمدی‌مقدم درباره این تخلف با اشاره به اینکه او را تهدید کرده بودند در برنامه شناسنامه گفته بود: وی با اشاره به فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری قدر به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های بنیاد تعاون افزود: این شرکت نباید جایی را اداره می‌کرد زیرا شرکت سرمایه‌گذاری بود. ولی مشخص شد سهام خریداری می‌کند و سرمایه‌گذاری زیر ۵۰ درصد دارد. همچنین شرکت‌هایی را بیرون تاسیس کرد که این خلاف بود و نباید این شرکت در دو طرف معامله یکی می‌بود.

سردار احمدی مقدم ادامه داد: ما با مسئولان این شرکت صحبت کرده و اعلام کردیم عملشان خلاف است و باید اموال را برگردانید ولی برایشان سودآور بوده و ده‌ها میلیارد تومان باید سود می‌دادند لذا دست از عمل خود بر نداشته و ما هم موضوع را به دستگاه قضایی ارجاع دادیم.

فرمانده سابق ناجا گفت: وسط بررسی پرونده قاضی کنار رفت و قضیه مسکوت ماند و پس از آن شروع کردند به جوسازی و گفتند بنیاد تعاون در حال ورشکستگی است و ما را تهدید کردند که فیلم تهیه کرده‌ایم تا مردم متوجه شوند و بر سر بانک قوامین سرازیر شوند تا پول خود را از بانک خارج کنند.