روابط عمومی مجلس خبر انتشار یافته در رسانه‌ها مبنی بر بروز تخلف در ساختمان در دست احداث مجموعه بهارستان را تکذیب کرد.

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی خبر انتشار یافته در رسانه‌ها مبنی بر بروز تخلف در ساختمان در دست احداث مجموعه بهارستان را تکذیب کرد.

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب خبر منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر بروز تخلف در ساختمان در دست احداث مجموعه بهارستان، تاکید کرد: ساختمان مورد نظر به هیچ عنوان محل اقامت نبوده و کاربری آن اداری طبق طرح مصوب است و نقشه آن بر همین اساس طرح ریزی شده است.

اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در این اطلاعیه که به منظور تنویر افکار عمومی و تکذیب مطلب تخلف در ساختمان در دست احداث مجلس شورای اسلامی واقع در محدوده طرح توسعه بهارستان انتشار یافته، متذکر شده است:

1- برخلاف مطالب منتشر شده ساختمان مورد نظر به هیچ عنوان محل اقامت نبوده و کاربری آن اداری طبق طرح مصوب است و نقشه آن نیز بر همین اساس طرح ریزی شده است.

2- در ساختمان مذکور ضوابط و قوانین مربوط به نماسازی کاملا مورد توجه است و به رغم ادعای مطرح شده نمای شیشه‌ای فعلی به هیچ عنوان نمای اصلی ساختمان و بنا نیست و بر اساس نقشه‌های موجود و پس از تکمیل ساختمان، کاور ویژه‌ای که منطبق با مبانی معماری ایرانی و اسلامی است بر روی آن قرار گرفته و نماسازی شایسته‌ای انجام خواهد شد.

3- علی‌رغم ادعاهای مطرح شده در خصوص عدم حضور مسوولان و کارشناسانی از مجلس شورای اسلامی در جلسات مربوط به احداث بنای مورد نظر در معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران اظهار می‌شود، در تمامی جلساتی که از مجلس شورای اسلامی دعوت شده است نمایندگانی از این قوه حضور داشته اند.

4- مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین رکن قانون گذاری در کشور همواره خود را ملزم به رعایت تمام قوانین مصوب می داند و تمامی موارد ساخت و ساز انجام گرفته بر آن اذعان دارد، بر اساس اسناد موجود تمامی مراحل با هماهنگی و نظارت شهرداری منطقه و معاونت شهرسازی و معماری شهردای تهران صورت پذیرفته است و هیچگونه تخطی یا تخلفی از مصوبات موجود انجام نشده است و همه مباحث ضروری و الزامی از جمله صرفه جویی در مصرف انرژی، ضوابط ایمنی ساختمان، مبحث زلزله و هویت بخشی به سیمای شهری ملاک عمل بوده است.

5- از رسانه‌های محترم انتظار می‌رود قبل از انتشار مطالبی این گونه و مرتبط با نهاد خانه ملت که احتمال تشویش افکار عمومی در آن است نسبت به صحت و سقم آن جویا شوند.