این سناتور آمریکایی می‌گوید: «اگر کسی هست که می گوید می خواهد شما را بکشد، حرفش را باور کن.»

تد کروز، سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس، توافق هسته ای ایران را برای آمریکا فاجعه بار توصیف کرد.
به گزارش مثلث آنلاین، تد کروز در اوکلاهما در یک مصاحبه کوتاه با خبرنگار شبکه «نیوز ناین» گفت این توافق موجب سرعت گرفتن روند دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود.
خبرنگار شبکه نیوز ناین گفت شما چندین بار گفته اید در بحران های بین المللی به توصیه مقامات نظامی توجه خواهید کرد. حالا اخیرا 36 نفر از ژنرال ها و دریاسالاران سابق گفته اند این توافق هسته ای تنها گزینه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. آیا شما به این نامه اصلا توجه می کنید؟
سناتور تد کروز در پاسخ گفت: «من از این نامه ای که شما به آن اشاره می کنید اطلاعی ندارم. اما می توانم به شما بگویم که این توافق هسته ای ایران فاجعه بار است. تنها تهدید امنیت ملی که آمریکا با آن مواجه است تهدید یک ایران هسته ای است. اگر این توافق تایید شود، سه چیز اتفاق خواهد افتاد: 1) دولت باراک اوباما (رئیس جمهور آمریکا) بزرگترین حاملی مالی تروریسم اسلام گرایان تندرو در جهان خواهد شد. میلیاردها دلار به دست جهادی هایی خواهد رسید که از این پول برای کشتن آمریکایی ها استفاده خواهند کرد. 2) این توافق گروگان های ما را در ایران نگه می دارد که از جمله آنها کشیش سعید عابدینی، شهروند آمریکایی است که به جرم موعظه کردن در کلیسا به هشت سال حبس محکوم شده است. 3) که از همه خطرناکتر این است که این توافق فقط توانایی های ایران را برای دستیابی به سلاح هسته ای سرعت می بخشد. من به یاد کاریکاتور یک سرمقاله می افتم که همه چیز را به طور خلاصه بیان می کند. در این کاریکاتور آیت الله خامنه ای (رهبر معظم ایران) دیده می شد که خواستار مرگ برای همه آمریکایی بود. در برابر او جان کری وزیر امور خارجه آمریکا دیده می شد که می گفت در این میان می توانیم ملاقاتی با هم داشته باشیم. چیزی در این میان وجود ندارد. یک اصل وجود دارد که تاریخ به ما آموخته است. این اصل می گوید اگر کسی هست که می گوید می خواهد شما را بکشد، حرفش را باور کن.»