برای وحدت اصلاح طلبان اگر نیاز به سخنرانی یا مقاله یا سکوت باشد این کار را انجام خواهیم داد.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: پیش بینی نتیجه انتخابات در این دوره بسیار سخت است.
سید محمد صادق خرازی در سخنرانی امروز خود در همایش استانی حزب ندای ایرانیان در جمع مسئولان شعب استانی گفت: ندای ایرانیان در یک سالگی کار خود به شکوفایی رسیده است. امیدواریم بتوانیم درراهی که وحدت داریم، موفق و مستحکم باشیم و بر اساس وحدت کار خودمان را ادامه بدهیم.
خرازی در ادامه به شرایط روز جامعه و تحولات سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: تحلیلی که از شرایط روز در بعد کلان ملی و بعد بین المللی داریم و امروز هم هست تصور می کنم که یکی از ضروریات و مقتضیات زندگی جمعی کسانی که کار سیاسی می کنند این باشد که همواره رصد خانه های فردی و جمعیشان بتواند وضعیت را رصد و ارزیابی کند.
وی در ادامه افزود: پیچیدگی های جامعه ما در این دوره قابل مقایسه با هیچ دوره ای از تاریخ بعد از انقلاب نیست. هرچه جامعه جلوتر می رود غنای فهم مدنیت جامعه بالاتر می رود اگرچه کنشگران سیاسی آموزش چندانی برای مدیریت فضای سیاسی ندیده اند و این مردم به عنوان مهم ترین و اساسی ترین معیارهای تصمیم گیری و تصمیم سازی که نهایتا رایشان در صندوق ها باعث تحولات اجتماعی می شود.
خرازی در ادامه یادآور شد: امروز مردم قدرت، بینش و ارزیابی و تحلیل بی نظیر خود را دارند به این دلیل که مجموعه حاکمیت امروز پشت ملت قرار گرفته است و می شود گفت مردم پیشاپیش تحول خواهی هستند جریانات سیاسی توانسته اند تاثیرات بسیار جدی را در ادبیات سیاسی جامعه بگذارند .
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: بی تردید اگر خواست مردم و از طرفی مقاومت مردم نبود بعید بود که در بعد داخلی به انسجام در موضوع مذاکرات برسیم و فقدان موفقیت بین المللی را می توانستیم به همراه داشته باشیم .
وی افزود: اگر مردم پای صندوق رای بیایند و با آن غریبه نباشند و انفکاک و جدایی بین مردم و جامعه نخبگان پدید آید. روند تحولات جامعه به سمت رشد و تعالی است. اینکه نظر چه تفکری یا چه حزبی در جامعه جاری و ساری شود بستگی به وضعیت جامعه و میزان تاثیرگذاری در جامعه و مردم دارد یک شاخصه بسیار مهم ی که باید ارزیابی کنیم نقش مردم است . نظر سنجی را که دیدم 80 درصد مردم از توافق هسته ای حمایت می کنند و از طرفی بیش از 87 درصد مردم می گویند اگر امریکایی ها زیر توافق بزنند ایران نباید کوتاه بیایند در نظر سنجی دیگری نشان داد که بیش از 83 درصد مردم می گویند ما انرژی هسته ای را می خواهیم و بیشتراز 90 درصد بین جنگ و صلح؛ جنگ را انتخاب کردند و استقلال را بالای 93 درصد تضمین کردند.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در ادامه افزود: این نظر سنجی توسط یکی از موسسات مربوط به مجله اکونومیست است که در ایران مجوز دارد نه موسسات دولتی این نظرسنجی در رابطه با تحولات داخلی ایران 55-57 درصد گفته اند دولت در بعد سیاست داخلی و اقتصادی ناموفق عمل کرده است.
خرازی تصریح کرد:‌ جمعیت اصلاح طلبان 20 -25 درصد و جمعیت اصولگرایان 30-35 و بقیه جامعه خاکستری مردم داوری خودشان را دارند امروز سطح بینش و شعور اجتماعی مردم بالامی رود.
این فعال سیاسی در ادامه افزود: نخبگانی که با جامعه همیشه در تناقض و تنافر بودند نخبگانی که روشنفکری کشور را ترسیم می کردند و همواره جدا از مردم ایران بوده اند از شاخصه های جامعه مدرن این است که همه در آن یکدیگر را نقد می کنند. این اتفاق خوبی است که در جامعه رخ داده است.
وی همچنین در ادامه افزود: من دولت روحانی را یک دولت، موفق و با تدبیر می دانم. دولت فعلی دولتی است که تصمیمات عجولانه نمی گیرد و با تدبیر حرکت می کند دولت تا کنون توانسته است، تورم را به خوبی کنترل کند. به هر حال تحولات کشور در جهت مثبت حرکت می کند.
خرازی همچنین در ادامه افزود: همین روند نقد پذیری توسط فعالین سیاسی و جامعه نشان از سلامت جامعه دارد.
وی همچنین درادامه درخصوص نتیجه انتخابات گفت: پیش بینی نتیجه انتخابات در این دوره بسیار سخت است. هیچ کس نمی تواند ادعا کند صددر صد تایید صلاحیت شده، رای آورده و بر کرسی های مجلس خواهد نشست. بی تردید اصلاح طلبان تنها با انسجام و اتحاد می توانند در انتخابات آتی نقش موثری ایفا کنند.ندای ایرانیان در مجموع در چارچوب اصلاحات گام برمی‌دارد.
خرازی در نشست روسای شعب ندای ایرانیان افزود:ما در جریان اصلاحات یک فصل الخطاب میشناسیم و ان هم آقای خاتمی هست. باید در برابر حملات و اتهامات اخلاق مدارانه برخورد کرد. ما در جریان اصلاحات با کسی رقابت نداریم. ما نقدهای منصفانه را می پذیریم و عمل می کنیم.
وی همچنین در مورد کنگره حزب اتحاد گفت: ما به دوستانمان در حزب اتحاد تبریک می گوییم وبه آنها کمک خواهیم کرد. امیدوارم این گروه جدید هم موفق باشند اگر ما در روش ها در اصلاحات با برخی گروه ها تفاوت داریم اما در ترمیونولوژی اصلاحات با آنها اختلافی نداریم. ما یک رهبر را در اصلاحات می شناسیم و آن خاتمی است. این فضاهای سیاسی اخیر، تنها بادهای موسمی است. برای وحدت اصلاح طلبان اگر نیاز به سخنرانی یا مقاله یا سکوت باشد این کار را انجام خواهیم داد.