دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در نخستین کنگره این حزب انتخاب شد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در نخستین کنگره این حزب انتخاب شد.

به گزارش روزنو، علی شکوری راد با کسب حداکثر آرا از شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به عنوان دبیرکل این حزب انتخاب شد.
رای گیری برای انتخاب دبیر کل در دو نوبت انجام گرفت که در رای گیری اول شورای مرکزی به طور مساوی به آذر منصوری و علی شکوری راد رای دادند،و این تساوی در آرای دو نامزد دبیر کلی باعث شد تا جلسه‌ دیگری نیز برای تعیین دبیر کل تشکیل شود.
در جلسه دوم رای گیری خانم منصوری با اعلام این که به آقای شکوری‌راد رای می‌دهد حمایت خود را از ایشان نشان داد تا در نهایت نتیجه رای گیری دوم 235 رای برای شکوری راد و 50 رای برای آذر منصوری باشد و بدین ترتیب علی شکوری راد به عنوان دبیر کل این حزب انتخاب شد.
همچنین در قبل از انتخاب دبیرکل اعضای شورای مرکزی این حزب انتخاب شدند و در رای گیری به عمل آمده در مرحله اول در جریان برگزاری نخستین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در سالن اجلاس سران ۳۰ نفر عضو شورای مرکزی به این شرح انتخاب شدند:
۱- آذر منصوری
۲- علی تاجرنیا
۳ - هادی خانیکی
۴- محمد کیانوش راد
۵- حمیدرضا جلایی‌پور
۶- حسین کاشفی
۷- ولی الله شجاع پوریان
۸ - علی شکوری راد
۹ - فاطمه راکعی
۱۰ - غلامرضا انصاری
۱۱ - جلال جلالی‌زاده
۱۲ - مرتضی مبلغ
۱۳- عماد الدین خاتمی
۱۴ - اشرف بروجردی
۱۵ - حجت‌الاسلام مصطفی درایتی
۱۶ - سید محمود حسینی
۱۷ - شمس وهابی
۱۸- علی صوفی
۱۹ - رضا باوفا
۲۰ - حسین عبادی
‌۲۱ - حسین نقاشی
‌۲۲- علی محمد حاضری
۲۳- زهره آقاجری
۲۴- سید حسین موسوی‌نژاد
۲۵- نسیم چالاکی
۲۶- محمد فاضلی کیا
۲۷- امیر آریا زند
۲۸- علی محمد مظفری
۲۹- مهدی فراهانی
۳۰- حجت شریفی
گفتنی است حزب اتحاد ملت فرودین امسال از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفت. تاسیس این حزب به واسطه حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در آن انتقاد شماری از رسانه های تندرو را برانگیخت.
همچنین در مراسم افتتاحیه کنگره که در سالن اجلاس سران برگزار شد، چهره‌های و شخصیت‌های اصلاح‌طلبی همچون محمدرضا عارف، مصطفی معین، سید عبدالواحد موسوی‌لاری، محمدرضا خاتمی، عبدالله نوری،ابراهیم یزدی، حبیب‌الله پیمان، عمادالدین باقی، حسین کمالی، حسین کاشفی، عبدالله ناصری، علی تاجرنیا، علی باقری، غلامحسین کرباسچی، هادی خانیکی، حسین کنعانی مقدم، محمد کیانوش راد، فرج الله کمیجانی، قدرت الله علیخانی، فیض‌الله عرب سرخی، آذر منصوری، فاطمه راکعی، محمدعلی ابطحی، ابراهیم اصغرزاده و لطف الله میثمی حضور دارشتند.