یک عضو جبهه پایداری معتقد است در صورت تشکیل دادن احزاب توسط چهره های مطرح سیاسی در قدرت ، احزاب تشکیل شده کوتوله هایی باقی مانده و پس از مدتی ناپدید می شوند.

محمد سلیمانی گفت: احزاب ایران به مرض دولتی و نفتی بودن گرفتارند.

نماینده مردم تهران در مجلس اصلی ترین ضعف احزاب دولت ساخته در بدنه جامعه را « دولتی بودن» دانست و افزود:‌احزاب تا مادامی که به واسطه دولتها در قدرت حضور می یابند، چاق و چله می شوند و با تغییر دولتها دچار رکود می شوند.

وی الگوی غربی تحزب در ایران را با شکست روبرو دانست و افزود: این مدل تخریب در ایران با فرهنگ اسلامی ایرانی غنی جواب نمی دهد، احزاب غرب گرا هدفی جز تصاحب قدرت و ثروت ندارند. در حالیکه احزاب در کشورهای غربی بیش از 3 یا 4 حزب نیست در ایران بیش از 250 حزب ثبت شده است . همین مسأله نشان از تفاوت دیدگاه ایران و غرب نسبت به تحزب دارد.

این عضو جبهه پایداری متذکر شد: باید بر اساس فرهنگ اسلامی و چارچوب های انقلاب بستر تشکیل احزاب در کشور را به وجود آورد ولی احزاب اصلاح طلب صد در صد الگوی غربی تحزب را پذیرفته و حتی خود را لیبرال می‌دانند و به آن افتخار می‌کنند. این گونه احزاب در ایران هیچ گاه پا نمی گیرد و کوتوله سیاسی باقی می مانند.

سلیمانی با اشاره به ریشه های بی اعتمادی مردم به احزاب سیاسی در کشور گفت:‌نگاه مردم به احزاب از دوران پهلوی تا کنون نگاه منفی است. این احزاب هیچ گاه دنبال کار و تلاشی برای مردم نبوده و نیستند. فقط و فقط دنبال قدرت و ثروت هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس رویش فصلی احزاب در مقطع انتخابات را یکی از دلایل بی اعتمادی مردم به کار حزبی در کشور دانست و افزود:‌تشکیل احزاب چند ماه قبل از انتخابات و ناپدید شدن آن‌ها پس از انتخابات از دلایل بی اعتمادی مردم به احزاب است . مردم معتقدند سیاسیون نگاه ابزاری به آنان دارند به همین دلیل تمایل و رغبتی به احزاب ندارند.

این عضو جبهه پایداری با بیان این ادعا که تشکیل احزاب توسط چهره های مطرح سیاسی را با استقبال مردم روبرو نخواهد شد، گفت: در ایران به تجربه اثبات شده که احزاب دولت ساخته ،محکوم به شکست هستند . بنابر همین سابقه تاریخی، احزابی که با حمایت لاریجانی یا قالیباف یا سایر چهره های سیاسی در قدرت،‌ تشکیل شود کوتوله باقی مانده و پس از مدتی ناپدید خواهند شد.

به اعتقاد سلیمانی احزابی در ساختار سیاسی ایران موفق خواهند شد که به جای تحکیم جایگاه خود در قدرت در پی شناسایی و معرفی افراد و چهره های خدوم و کارآمد به مردم باشند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد:‌احزابی که درپی قدرت گرفتن صالحان هستند، در ایران پایدار و موفق خواهند ماند. مردم حتما پای پرچم چنین احزابی جمع می شوند.