پیشگامی شرکت چند ملیتی "طلال ابوغزاله " در فضای تجاری پسا تحریم

شرکت چند ملیتی "طلال ابوغزاله" با هدف ارتقا سطح دانش ، توسعه و گسترش خدمات ارایه شده در سراسر دنیا از جمله ایران، با حضور سفرای کشورهای عربی ، برخی از مسئولین دولتی ، مدیران ارشد بخش خصوی ایرانی و اردنی ، و همچنین بازرگانان و روسای دانشگاه ها در جمع رسانه های داخلی و خارجی در تاریخ یکم شهریور 94 در هتل پرسیان آزادی تهران افتتاح شد.

آقای خالد عوده (Odeh) مدیر "شرکت ثبت مالکیت فکری طلال ابو غزاله" با بیان اینکه این شرکت از سال 1972 توسط دکتر طلال ابوغزاله تاسیس گردیده ،در خصوص فعالیت های شرکت اظهار داشت "طلال ابوغزاله" در زمینه ثبت مالکیت معنوی ، حسابرسی ، آموزش و پرورش و مشاوره در 86 کشور دنیا سابقه درخشان داشته و دفتر نمایندگی فعال دارد .

وی افزود :گسترش پوشش خدمات در سراسر دنیا و اتقای سطح کیفیت و کمیت بازایابی در راستای توسعه و پیشرفت تمامی کشورها از اهداف اصلی شرکت "طلال ابوغزاله" می باشد

اگر چه زمزمه برداشته شدن تحریم های ایران ، سرمایه گزاران و شرکت های خارجی را بر آن داشته تا با توجه به شرایط مساعد پسا تحریم و اعلام بهبود برخی شاخص های فضای کسب و کار کشور از سوی بانک جهانی ، در مذاکره برای سرمایه گزاری در ایران از یکدیگر سبقت بگیرند ولی در این میان شرکت چند ملیتی "طلال ابو غزاله" که یک شرکت اردنی است گوی سبقت را از سایرین ربوده و درایران به ثبت رسیده است .

شایان ذکر است که دکترابوغزاله بنیانگذار برخی از سازمان های بین المللی نظیر 'داووس' بوده، که اکنون بزرگترین اتاق فکر را در خصوص روابط و توسعه اقتصادی در اختیار دارد. رییس موسسه طلال ابوغزاله که جزو چهره های برتر جهان عرب در کارآفرینی شناخته شده و دارای مقام مشورتی در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (اکوسوک) است. سازمان طلال ابوغزاله در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی ، نشر و نیز حوزه های اقتصادی فعال بوده و طرح 'دانشنامه طلال ابو غزاله' را که یک دانشنامه عربی اینترنتی رایگان به نام تگیپیدیا (TAGEPEDIA) است، از پنج سال قبل در دست اجرا دارد.

پیش تر نیز ابوغزاله در دیدار با مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در امان پایتخت اردن گفته بود که می توان در خصوص روابط و مزیت های اقتصادی بین ایران و اتحادیه عرب یک کار مشترک انجام داد. بر همین اساس دکترابوغزاله با برخی از سازمانها و نهادهای اقتطادی و مطالعاتی کشورمان تفاهم نامه همکاری مبادله نموده اند.
طلال ابوغزاله که سابقه نمایندگی مجلس سنای اردن را در کارنامه خود دارد، فعالیت های شعب سازمان تحت مدیریت خود در 86 کشور جهان، دایر نموده است و اعتبار و ارتباطات بسیار گسترده ای در سازمانهای بین المللی و منطقه ای دارد.