تابش خبر داده که عارف از تهران کاندیدای مجلس می‌شود اما هنوز درباره سرلیست اصلاحات تصمیم‌گیری نشده است.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی اعلام کرد منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر آماده و پس از اخذ نظر بزرگان اصلاحات منتشر می‌شود.

به گزارش مثلث آنلاین، این روزها که اصولگرایان مشغول رسیدن به وحدت در میان گروه‌ها هستند، اصلاح‌طلبان نیز اعلام می‌کنند که کار در این جناح با شدت بیشتری پیگیری می‌شود. یکی از مهمترین بحث‌ها در مورد اصلاح‌طلب بحث سرلیستی کاندیداهای آنها در تهران است. پیشتر حتی در این باره اختلاف نظرهای زیادی دیده شده بود. محمد عطریانفر به مثلث گفته بود که نقد لاریجانی برای آنها (کارگزاران) بهتر از نسیه عارف است و این موضوع حتی بحث‌های زیادی را پدید آورده بود. بعد از آن نیز مسائلی درباره حضور و یا عدم حضور ناطق‌نوری مطرح شد که هنوز حضور وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین شرایط محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوبا فارس، به موضوع انتخابات در میان اصلاح طلبان پرداخته و با بیان اینکه فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه آغاز شده، گفت: سفرهای فعالان اصلاح‌طلب در قالب احزاب و جناح‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تفاهمی فی‌مابین گروه‌های اصلاح‌طلب شکل گرفته، اظهار داشت: تلاش‌ها برای انتخاب کاندیداهای واحد در حال انجام است؛ تاکنون فعالیت‌ها در ابتدای راه است و در همین ابتدای راه کاندیداهای مشترک بالای 50 درصد هستند.

تابش اعلام کرد که منشور اصلاح‌طلبی تا چند روز دیگر آماده می‌شود که طی آن هم بزرگان اصلاح‌طلب نظر خود را می‌گویند و گروه‌های راهبردی نظرشان را اعلام می‌کنند و در نهایت منشور منتشر می‌شود تا مردم از دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان آگاه شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با انتشار این منشور تکلیف کاندیداهای اصلاح‌طلب نیز مشخص می‌شود زیرا آنها نیز خط مشی اصلاح‌طلبان را دانسته و آن خط مشی را دنبال خواهند کرد.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاعدتا آقای عارف از تهران کاندید می‌شوند، گفت: نسبت به آقای دکتر عارف با توجه به پیشینه و شخصیت علمی و همچنین تبع اعتدالی و مقبولیتی که بین سایر جناح‌ها و گروه‌ها دارد و نظر مساعد رهبری را نیز دارند نظر مثبتی وجود دارد اما هنوز اینکه چه کسی سرلیست تهران است یا چه کسی رئیس مجلس می‌شود جمع‌بندی نشده است.

وی حفظ منافع ملی و تحقق خواسته‌های مردم را گام‌هایی دانست که کاندیداهای اصلاح‌طلب برخواهند داشت و در همین زمینه خاطرنشان کرد: اصلاحات به دنبال شکل‌گیری یک مجلس کارآمد است که هم بتواند کشور را به پیش ببرد و هم به مطالبات و خواسته‌های مردم جامه عمل بپوشاند.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات مشخص شده‌اند، اظهار داشت: در شهرستان‌ها راجع به اشخاص صحبت شده اما در مراکز استان‌ها بیشتر مکانیزم اجماعی برای معرفی کاندیداها مورد بحث قرار گرفته است و هنوز در اغلب شهرهای بزرگ به اشخاص نرسیده‌اند.