سخنگوی قوه قضائیه گفت که از مهدی هاشمی سی سکه طلا و یک گوشی همراه کشف شده است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در هفته گذشته از بندهای7 و 8 زندان اوین بازرسی شد که یک گوشی تلفن همراه با سیم کارت و 30 قطعه سکه از مهدی هاشمی کشف شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: گفته می شود که اخیرا در بازرسی از زندان اوین به ویژه بند 7 که مهدی هاشمی در آن به سر می برد در بازرسی ها مشخص شد تعدادی وسایل غیر مجاز کشف شده است، آیا این خبر را تائید می کنید یا خیر و اگر تایید می کنید این وسایل چگونه وارد زندان شده است؟
محسنی اژه ای در پاسخ گفت: طبق ضوابط خود زندان هر چند وقت یک‌بار از برخی از بندها به صورت سرزده و یا با تمهیدات قبلی بازرسی و گاه و بی‌گاه نیز متاسفانه وسایل غیر مجازی در این بازرسی ها کشف و ضبط می‌شود و گاهی وقت ها نیز به علت این بازرسی ها نیز سر و صدا می کنند که چرا این بازرسی را انجام می دهید.
وی ادامه داد: این در حالیست که آنجا زندان است و خدایی نکرده ممکن است در آنجا اتفاقی بیفتد و یا وسایل غیر مجازی به آنجا برده شود، که با خود آن وسایل دوباره مرتکب جرم شوند و برای خود و دیگران زحمت ایجاد کنند .
سخنگوی قوه قضائیه افزود: بنابراین هفته گذشته بندهای 7 و 8 زندان اوین بازرسی شد که طبق گزارشی که من گرفتم از وی (مهدی هاشمی) یک گوشی تلفن همراه به همراه سیم کارت و حدود 30 قطعه سکه، اعم از ربع ، نیم و یا سکه های گرمی کشف شده بود که نمی توان گفت که سکه ها غیر مجاز است.
وی ادامه داد: البته نمی دانم که این سکه ها قبلا با خودش بود یا بعدا به زندان برده است اما داشتن تلفن همراه حتما غیر مجاز بوده است.
محسنی اژه ای گفت: از برخی زندانیان دیگر نیز مواردی از جمله گوشی تلفن همراه و موارد دیگر کشف شده است.