رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوع برجام در کمیسیون ها؛ اوایل مهر پایان می یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوع برجام در کمیسیون ها؛ اوایل مهر پایان می یابد.


علی لاریجانی در بازگشت از سفر نیویورک با تشریح دستاوردهای حضور در نشست بین المجالس، از بررسی جدی تر موضوع برجام در مجلس شورای اسلامی و طرح این موضوع در صحن مجلس در مهر ماه خبر داد.

لاریجانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید دارند موضوع برجام در ارکان مختلف کشور بررسی و در این زمینه نظر داده شود، گفت: از مدت ها پیش کمیسیون ویژه ای برای بررسی برجام در مجلس به تصویب رسید و این موضوع در کمیسیون های دیگر نیز که با موضوع هسته ای مرتبط هستند در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه در چهارمین اجلاس روسای پارلمان های جهان با بیست نفر از رؤسای پارلمان های کشورها گفتگو کردیم افزود: در حاشیه این اجلاس نیز با دبیرکل سازمان ملل در زمینه موضوع هسته ای و مسائل منطقه ای به ویژه درباره سوریه و یمن بحث هایی انجام شد.

لاریجانی گفت: در نیویورک با صاحبنظران و منتقدان آمریکایی گفتگو کردیم و آنها سوالهایی داشتند و بحث هایی مطرح کردند که ما در پاسخ رفتارهای نادرست آمریکا را که منشا بسیاری از اشکالات است مطرح کردیم.

وی ابراز امیدواری کردکه گفتگو با کشورهای مختلف زمینه را برای حل معضلات مهم منطقه به ویژه جریان تروریستی تکفیری داعش ایجاد کند.


رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در چهارمین اجلاس رؤسای مجالس جهان به نیویورک سفر کرده بامداد امروز وارد فرودگاه امام خمینی تهران شد.

آقای لاریجانی در این سفر علاوه بر شرکت در اجلاس رؤسای مجالس جهان، با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و رؤسای مجالس کشورهای ایتالیا، سوریه، اندونزی، انگلیس، عمان، مالزی، تونس، آذربایجان، کرواسی، گرجستان، اسلوونی و نایب رئیس مجلس فرانسه دیدار کرد و با حضور در جمع یهودیان ضد صهیونیست، ایرانیان فرهیخته و نمایندگان ادیان مختلف با آنها به گفتگو پرداخت.

همچنین آقای لاریجانی در این سفر چندبار با خبرنگاران امریکایی و ایرانی درباره مسائل منطقه ای و بین المللی مصاحبه کرد.