شماره جدید هفته‌نامه مثلث با بررسی موضوعات مهم هفته اخیر منشتر شد

هفته نامه مثلث در شماره جدید خود به بررسی مساله حضور سیدحسن خمینی در انتخابات آتی خبرگان رهبری پرداخته و است. مثلث در این شماره همچنین پرونده‌هایی در زمینه بحران اقتصادی چین را بررسی می‌کند.

ضربه به بنیادگرایی و تاثیر کاهش قیمت نفت بر اقتصاد خاورمیانه از دیگر پرونده‌های این شماره هفته نامه مثلث است.

مثلث همچنین در شماره 277 خود به بررسی راه نفوذ آمریکا در ایران پرداخته است. پرونده بسیار مهمی که در موضوع استراتژی نفوذ آمریکا در ایران در گفت وگو با حمیدرضا مقدم فر، ناصر ایمانی و سعید احدیان مورد بررسی و مداقه قرار گرفته است.

در پرونده مربوط به حضور سیدحسن خمینی در انتخابات خبرگان مثلث با موسی قربانی به گفت‌وگو پرداخته است. او معتقد است در صورتی که سیدحسن بیاید، باید در لیست جامعتین قرار بگیرد.

قربانی همچنین معتقد است: «آقای هاشمی طبیعی است که می‌خواهد کفه‌اش سنگین شود حتما دوست دارد آقای سیدحسن خمینی نامزد شود چون بعضی از اتهاماتی که به آقای هاشمی می‌جسبد به سیدحسن آقای خمینی نمی‌چسبد، آقای هاشمی دوست دارد بعضی کارهای خودش را از ناحکیه کسانی انجام دهد که متهم نیستند. حتما آقای هاشمی دوست دارد اما من فکر می کنم سیدحسن آقای خمینی داناتر از این حرف‌هاست است که خودش را در اختیار دیگران قراردهد.»

صادق کوشکی در گفت‌وگو با مثلث معتقد است که سیدحسن تاکنون «اکت» سیاسی نداشته است. او گفته: قانون سیدحسن خمینی و غیر آن ندارد. قانون می گوید همه آنهایی که نامزد می شوند باید امتحان بدهند. تمام افرادی هم که الان در خبرگان می بینید و حضور دارند امتحان داده‌اند.»

اما در مقابل او محسن غرویان که معتقد است که نیازی به امتحان سیدحسن خمینی نیست. او گفته که سیدحسن خمینی در این دوره کاندیدای مجلس خبرگان رهبری خواهد شد و با کسب رای وارد خبرگان می شود.

در پرونده این هفت مثلث که به بررسی خطر نفوذ پس از برجام پرداخته شده آمده است: ایران مطلوب دنیای اسلام و ایران مطلوب ایالات متحده آمریکا حتما تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند. در همین رابطه است که تلاش برای تغییر رفتار ایران در منطقه حتما یکی از مهمترین اهدافی است که آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند؛ منطقه‌ای که دنیای اسلام را در بر دارد. در این پرونده این مساله را با توجه به خطر نفوذ آمریکا پس از برجام مثلث به بررسی کرده است.

در همین پرونده حمیدرضا مقدم فر به مثلث گفته است: ایران مطلوب آمریکا، ایران دگرگون شده ، ایران قلب ماهیت شده و بدون آرمان‌های ایدئولوژی و انقلابی است. ایران سکولاراست، یعنی حکومت مسلمان‌ها و نه حکومت اسلامی. مدل عربستان، ترکیه و مالزی. ایران هضم شده در شبکه فرهنگ، اقتصاد و سیاست جهانی غرب محور است.

احدیان مدیر مسئول روزنامه خراسان نیز در این باره می‌گوید: آرمان اصلی ما این است که ساختار ناعادلانه حاکم بر دنیا باید به هم بریزد و اصلاح عادلانه شود. او گفته که الگوی چین برای ایران نادرست است.

در این شماره پرونده‌ای با موضوع اقتصاد سیاسی به بحث گذاشته شده است. و در آن به موضوع تحلیل اقتصاد سیاسی کشورهای خاورمیانه در دورنمای افت شدید قیمت نفت خام پرداخته می شود.

مثلث همچنین با ترجمه‌هایی درباره نئولیبرالیسم و بنیادگرایی مسیحی به مساله لیبرتاریانیسیم نگاهی داشته است.

کمپین نخریدن خودروهای ایرانی موضوعی است که در گفت‌وگو با سعید لیلاز مورد بررسی قرار گرفته است. این کارشناس اقتصادی که از نزدیک هم تحولات صنعت خودرو را دنبال می‌کند، معتقد است که کمپی‌ها علیه خودروسازان نمی‌ـوانند بیش از ایجاد نوسان‌های فصلی و مقطعی تاثیر دیگری بر مجموع شرایط اقتصادی کشور داشته باشند. او از حمایت دولت از صنعت خودروسازی دفاع می‌کند و معتقد است که آنچه مهمتر از نوسان‌های مقطعی باید نگران آن بود، شرایط اقتصادی نامناسب کشور تحت تاثیر از بین رفتن قدرت خرید عده زیادی از مردم است که می تواند به بحران تقاضا به جای بحران عرضه منجر شود.

همچنین پرونده ورزشی این شماره مثلث نگاهی دارد به بازی خیریه ستارگان که با عنوان «پیرمردهای پرحاشیه» منتشر شده است.