رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت قانون مداری و تدبیر در امور گفت: اجرای قانون و تدبیر رمز موفقیت در انجام وظایف است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت قانون مداری و تدبیر در امور گفت: اجرای قانون و تدبیر رمز موفقیت در انجام وظایف است.

آیت الله محمد یزدی روز یکشنبه در دیدار با سید مهدی صادقی استاندار قم، شهر مقدس قم را مرکز بروز انقلاب فکری در جامعه بشریت خواند و افزود: امروز به برکت امام خمینی (ره)، دنیا به قم نگاه ویژه ای دارد.

وی پیدایش و دوام و قوام انقلاب اسلامی را از قم دانست و تصریح کرد: دشمنان انقلاب‌های زیادی را تغییر داده‌اند، اما پشتوانه روحانیت و انقلابیون اصیل موجب ناکامی دشمن در این عرصه شده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بعد زیارتی قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: وجود حوزه‌های علمیه و مراکز علمی معتبر از ویژگی‌های منحصر به فرد این شهر است.

یزدی در ادامه قانونمداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان مهمترین تکیه‌گاه مسئولین را مورد تاکید قرار داد و افزود: تدبیر در کلیه امور و اجرای قوانین رمز موفقیت در انجام وظایف است.

سید مهدی صادقی استاندار قم نیز در این دیدار، خدمت در قم را توفیق الهی دانست و با اشاره به راهبردهای کاری خود گفت: رهنمودهای علما و مراجع عظام سرلوحه کار مدیران ادارات است.

استاندار قم تهیه و تدوین سند چشم انداز قم و تعیین اولویت‌های اساسی آن را مورد توجه قرار داد و افزود: حرکت رو به جلوی استان قم بر اساس یک الگوی برنامه‌ریزی شده خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نقشه راه توسعه استان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌ها برای رشد همه جانبه استان براساس طرح آمایش سرزمین و طرح تفضیلی شهر قم است.

وی جایگاه فرهنگی و دینی قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: استفاده از پتانسیل‌های فرهنگی و مذهبی این شهر در دستور کار مسئولین استان است.

صادقی همچنین مسئله کاهش منابع آبی قم را مورد توجه قرار داد و افزود: تغییر الگوی کشت و اصلاح روش مصرف از مهمترین راه‌های مقابله با این چالش است.