دولت یازدهم در بحث هسته ای گام های مهم برداشت و توانست قولی را که به مردم داده بود ، به نتیجه برساند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: دولت یازدهم در بحث هسته ای گام های مهم برداشت و توانست قولی را که به مردم داده بود ، به نتیجه برساند.


محمد علی مقیمی در سمینار استانداران سراسر کشور افزود: دو سال از فعالیت دولت یازدهم می گذرد و مردم منتظر تغییرات در همه ابعاد اجرایی کشور هستند.

وی اضافه کرد: ‌امروز پس از بحث هسته ای ، مردم منتظر هستند در دیگر زمینه ها گام های بزرگی برداشته شود .

مقیمی گفت: اگرچه به عقیده بسیاری از کارشناسان کشور، دولت یازدهم در همه زمینه ها فعالیت داشته اما بحث هسته ای به صورت مشخص خودش را نشان داده است و به گونه ای طراحی شد که دولت همه تلاش خود را به کار برد.

وی افزود:‌ دولت در مسائل اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی فعالیت چشمگیری داشته است، اگر چه به اهداف مورد نظر هنوز نرسیده ایم.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه به شرایط دو سال قبل کشور اشاره کرد و گفت:‌باید توجه داشته باشیم و ببینیم دولت یازدهم در چه شرایطی کار خود را آغاز کرد.

وی افزود:‌ برای حل مشکلات به برنامه ریزی دقیق و داشتن مدیرانی همراه و همسو با سیاست دولت نیاز است که در صدر آنها استانداران قرار و وظیفه اصلی را در استان به عهده دارند.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: استانداران تاکنون توانسته اند آثار خیری داشته باشند اگرچه کارهایی بسیار زیادی روی زمین مانده است و باید انجام دهیم و این موضوع نیاز به همکاران همسو برای استانداران دارد.

وی تاکید کرد:‌ باید از مدیرانی توانمند، همراه ، همسو،‌ دلسوز،‌ سالم ،‌ معتقد و در یک کلمه از مدیران شایسته انتخاب کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشورتصریح کرد: لازمه این تصمیم گیری همراهی دیگر ارگان ها را می طلبد و همه باید کمک کنند تا از مدیرانی شایسته استفاده کنیم تا در دو سال باقیمانده دولت یازدهم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

مقیمی افزود: مشکلات و چالش های اجتماعی برای همه دوستان روشن است و باید به مباحث اقتصادی، فرهنگی هم توجه کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: همانگونه که درجنگ تحمیلی توانسته ایم دشمن را از خاک بیرون کنیم باید با افرادی معتقد برای حل مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گام برداریم و از همکاران شایسته استفاده کنیم.

مقیمی گفت: دستور کار سمینار بعدی استانداران سراسر کشور مسائل مربوط به پساتحریم خواهد بود.

سمینار استانداران سراسرکشور

سمینار استانداران سراسر کشور در دو نوبت صبح وعصر برگزار می شود قرار است استانداران سراسر کشور درخصوص مسائل مختلف داخلی و بین المللی بحث و تبادل نظر کنند .

بررسی مسائل عمرانی با حضور معاون عمرانی وزارت کشور ،گزارش آقای کلارک از ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سخنرانی رئیس دانشگاه فرهنگیان و سخنرانی وزیر آموزش و پرورش برنامه های صبح امروز این سمینار را تشکیل می دهند.

قرار است در پایان برنامه های صبح امروز نیز وزیر کشور سخنرانی کند.

همچنین بررسی مسائل مربوط به اشتغال و حضور آقایان سیف و پورمحمدی از جمله برنامه های نوبت عصر سمینار استانداران سراسر کشور است.

به گفته مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور دستورکار سمینار بعدی استانداران بررسی مسائل مربوط به پسا تحریم است.