امروز نظام جمهوری اسلامی علمدار مبارزه با ظلم در عالم است.

دادستان کل کشور با تاکید بر این که مبارزه با ظلم و حکومت‌های جائر در سیره همه ائمه(ع) بوده است، گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی علمدار مبارزه با ظلم در عالم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی شب گذشته در سفر به یزد در آیین سالگرد ارتحال آیت‌الله سیدجواد مدرسی از علمای وارسته استان یزد که همزمان با شب شهادت امام محمدباقر (ع) برگزار شد، با بیان اینکه در اعتقادات و باورهای ارادتمندان به مکتب اهل بیت، اصل امامت یکی از اصول دین است، تصریح کرد: در واقع تمام اصولی که سخن از ذات، صفات و افعال پرودگار متعال می‌گوید، از اصول دین ما به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه پس از خداشناسی هیچ چیز بیشتر از حجت‌شناسی مورد تاکید دین مبین اسلام نیست، گفت: این موضوع به قدری مورد تاکید است که اگر حجت‌شناسی انجام نگیرد، انسان در طریق ظلالت و گمراهی گام برداشته است.

رییسی همچنین مهمترین و با ارزش‌ترین معرفت نسبت به حجت خدا را معرفت نسبت به ولایت امام دانست و گفت: حاصل این معرفت عمیق، محبت و حیاتی جاودانه خواهد بود.

وی در این باره به جاودانگی حرکت امام، پیام امام، انقلاب و آرمان‌های امام راحل(ره) در این باره اشاره کرد و گفت: همان سخنی که دیروز از امام راحل(ره) برمی‌خواست، امروز از سوی جانشین بر حقش مقام معظم رهبری بیان می‌شود و این همان معنای جاودانگی و ماندگاری مورد نظر دین است.

رییسی در ادامه به سه نکته اساسی در سیره‌ زندگی امام باقر(ع) و سایر ائمه اشاره کرد و گفت: ائمه معصومین (ع) توجهی ویژه به تربیت نفوس مستعده، مبارزه با ظلم و حکومت‌های جائر و تحکیم حاکمیت الهی به عنوان سه موضوع مهم داشته‌اند و وارثان آنان و علمای دینمان نیز بر این سه موضوع اهتمام ویژه دارند.

وی در این رابطه به تلاش‌های علمای مبارزی مانند شهید آیت الله صدوقی شهید محراب، آیت الله سیدجواد مدرسی در رابطه با تربیت نیروی انسانی مستعد، مبارزه با انکر منکرات زمان یعنی رژیم ستمشاهی پهلوی و حمایت از اعرف معروفات یعنی نظام جمهوری اسلامی در این خصوص اشاره کرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه از ویژگی‌های علمای دین ما با مردم بودن، در مردم بودن و از مردم بودن است، همین ویژگی‌ها را علت قرار گرفتن علما در قلوب مردم دانست.

وی بقای صفات دارلعباده و دارلعلم بودن یزد را در گروی پرورش و تربیت طلب و نخبگانی مستعد دانست و با بیان این که استان یزد پایین‌ترین نرخ جرم و جنایت را در کشور دارد، تاکید کرد: این ویژگی‌ها باید حفظ شود و همه مسئولان به ویژه کسانی که متولی فرهنگ‌سازی و الگوسازی و الگو دهی در استان هستند باید در این رابطه تلاش کنند تا این بالندگی و تعالی و دوری از بزه و جرم در یزد حفظ شود.

وی با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی علمدار مبارزه با ظلم در عالم است و با اشاره به تفاوت علمای ما با بسیاری از کسانی که امروز در دنیا مردم را به خوبی‌ها و پاکی‌ها فرا می‌خوانند، گفت: علمای دینی ما ابتدا خود در قله‌ تعالی و خوبی‌ها قرار گرفتند و سپس مردم را به سوی خود فراخواندند، ولی دیگران به مردم می‌گویند بروید خوب شوید، ولی به ما کاری نداشته باشید.

رییسی در پایان دلیل مبرهن در این رابطه را وجود بالاترین تعداد شهدای روحانی در دوران دفاع مقدس در بین صنوف مختلف ذکر کرد و گفت: این یعنی روحانیون ما ابتدا خود عمل کرده و سپس مردم را به پاکی‌ها فرا می‌خوانند.