رئیس قوه قضائیه: باید برای کشورهای اسلامی و ملتهای مسلمان به خاطر کوتاهی درباره تجاوز صهیونیستها تأسف خورد.

رئیس قوه قضائیه: باید برای کشورهای اسلامی و ملتهای مسلمان به خاطر کوتاهی درباره تجاوز صهیونیستها تأسف خورد.


آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی به بحث تجاوز صهیونیستها به مسجدالاقصی اشاره کرد و افزود: متأسفانه به جای همدلی و اتحاد، اشراری به اسم داعش در میان مسلمانان راه انداخته اند که موجب فتنه های بزرگ در میان مسلمانان شده است و ائتلاف ملتهای مسلمان را از بین می برد .

وی گفت: برخی از دولتهای فاسد منطقه نیز از آنها حمایت می کنند، در حالیکه در کنار آن صهیونیستها سالم و بدون دغدغه مشغول کارهای خود هستند.

رئیس قوه قضائیه افزود: متأسفانه صهیونیستها در بحث مسجدالاقصی برای دست اندازی به مسجدی که قبله نخست مسلمانان است به تجاوز جدیدی دست زدند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: باید تأسف خورد که کشورهای اسلامی در این خصوص قدمی برنداشته اند و باید گفت که این زنگ خطری برای این کشورهااست.

وی افزود: امروز دشمن صهیونیستی این قدم را برداشت از کجا معلوم فردا قدم دیگری برندارد باید برای آن چاره ای شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: راه همان است که جمهوری اسلامی ایران از سی سال و اندی مطرح کرده است و حتی حضرت امام راحل قبل از انقلاب مطرح می کردند که این غده سرطانی باید از میان کشورهای اسلامی برداشته شود.

وی افزود: راه همین است نه اینکه یک داعش فتنه گری را درست و به آن کمک کنند و مسلمانان را به جان هم بیندازند و با این کار به مسلمانان و امت اسلامی خیانت کنند.

بحران های سوریه وعراق ناشی از کمک غربی ها به تروریست هاست

رئیس قوه قضائیه گفت : بحران سوریه، عراق و شمال آفریقا، ناشی از کمک غربی ها به تروریستهاست.

آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی به بحث بحران مهاجران و آوارگان غرب آسیا و شمال آفریقا اشاره کرد و افزود: این بحران را خود اروپایی ها و آمریکایی ها خلق کردند و اکنون اروپایی ها برای پذیرایی کردن از چند صد هزار نفر (آواره) خود را عاجز دیده اند و این عجیب است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سی سال، بیش از دو میلیون مهاجر افغانستان را نگهداری کرد طوری که در مقطعی تعداد این مهاجران افغانی تا چهار میلیون نفر نیز رسید.

رئیس قوه قضائیه افزود: حتی خود عراقی ها به کشور ما آمدند و چندصد هزار نفر را پذیرایی کردیم .

آیت الله آملی لاریجانی گفت: اکنون اروپایی های مدعی حقوق بشر و آمریکا نمی توانند این چند صد هزار آواره را که خودشان موجب آن شدند پذیرش کنند.

وی افزود : بحران را باید از ریشه حل کرد و راه حل اساسی آن هم این است که از کمک تروریستها دست بردارند و حمایت از تروریستها را متوقف کنند و بگذارند ملت ها خودشان برای آینده خود تصمیم بگیرند.

رئیس قوه قضاییه گفت: اینطور نباشد که از آن سر دنیا حرکت کنند و بیایند در اینجا تروریست ها را حمایت مالی و گاهی حمایت نظامی کنند.

ایت الله املی لاریجانی در ادامه به بحث آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس ، دانشگاهها و حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: امیدواریم این سال تحصیلی سال پر برکت علمی برای سراسر کشور ، مدارس و‌ دانشگاه ها باشد.

وی افزود : البته باید همه مدرسان و معلمان جهاتی را که منتهی به ترقی و تعالی دانشجویان و دانش آموزان می شود رعایت کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: حوزه های علمیه باید توجه کنند که دشمنان جمهوری اسلامی با تمام امکانات آمده اند تا نسل جوان ما را از فرهنگ اسلامی جدا کنند و با ترویج و اشاعه مطالب مبتذل و فرهنگ منحط غربی می خواهند این جوانان را از نورانیت ایمان و اسلام جدا کنند.

وی افزود: همه کسانی که بحث مدارس و دانشگاهها در اختیار آنهاست باید برای تعلیم ، تربیت و تزکیه در کنار تعلیم علوم و پیشرفتهای علمی ترتیبی اتخاذ کنند.

داشتن فرهنگ ایثار و شهادت کشور را بیمه می کند

رئیس قوه قضائیه گفت: کشور، ملت، عظمت و اقتدار ما با داشتن فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت بیمه می شود.

آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تسلیت ایام شهادت پنجمین امام شیعیان حضرت امام محمد باقر (ع) افزود: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم یاد و خاطره شهدا و امام شهداء را گرامی می داریم.

وی در ادامه به مجاهدت‌های بزرگ ملت عظیم الشأن، بسیجیان، سپاه و ارتش اشاره کرد و گفت: رشادتهای آنها واقعاً‌ فرصت‌هایی را برای پیشرفت و تعالی کشور آفرید که برای احدی قابل تصور نبود.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: یک کشور و ملتی که در ابتدای انقلاب در مضایق بود و از گذشته چیزی نداشت در چنین شرایطی که دائماً‌ گرفتاری و تحریف هایی از کشورهای اطراف می شد یک باره جنگی را به این کشور تحمیل کردند و همه کشورها نیز به کمک دشمن ما آمدند.

وی گفت: در یک چنین فضایی کسی تصور نمی کرد این ملت بتواند این مدت دوام بیاورد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشورمان داده نشد، افزود: این واقعاً یک معجزه بود و این معجزه ناشی از ایمان، فرهنگ و ایثار و شهادت بود که از سوی امام راحل و برخاسته از تعالیم ائمه (ع) بود که موجب پیشرفت و این اعجاز شده بود.

وی گفت: اکنون هم اگر بخواهیم در این محاصره ای که کشورها با استفاده از تبلیغات و حصرهای مختلف اقتصادی و غیراقتصادی برای ما ایجاد کرده اند راهی را با استقلال برویم راه همین است و داشتن فرهنگ جهاد ، ایثار و شهادت، کشور، ملت و عظمت و اقتدار ما را بیمه می کند.

رئیس قوه قضائیه افزود: امیدواریم با این راه مهمی که (شهدا) به ما نشان داده اند، فرهنگ شهادت را فراموش نکنیم و با بهانه های واهی نسل جوان را از این انقلاب و امور مهم که به پیشرفت کشور ما منجر شده است منقطع نکنیم.