روحیه جهادی و حماسی باعث ائتلاف و سرافرازی کشور خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرافرازی یک ملت به داشتن روحیه حماسی و حفظ استقلال و تمامیت ارزی کشور در پناه این روحیه است گفت: روحیه جهادی و حماسی باعث ائتلاف و سرافرازی کشور خواهد بود.

علی لاریجانی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس ضمن بازدید از نمایشگاه عکس، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مجلس در سخنانی اظهار کرد: همه این‌ها یک سرمایه ملی برای کشور است نه فقط بخشی از تاریخ که از آن گذر کرده‌ایم بلکه یک توشه و توان از تجربیات به وجود آورده که این یک موتور محرک برای آینده‌ی کشور است.

رئیس قوه مقننه افزود: در واقع از آن منظر که از این طریق ملت یک روحیه حماسی پیدا کنند و در پناه این روحیه حماسی بتوانند استقلال و امنیت کشور و تمامیت ارزی کشور را همیشه حفظ کنند؛ زیرا سرافرازی یک ملت به داشتن چنین روحیه‌ای است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:‌ هفته دفاع مقدس و تجربیاتی که ملت ایران در آن دوره داشتند چه تجربیات مادی و چه معنوی، یک سرمایه‌ای است و باعث جهش‌های زیاد در ابعاد مختلف برای کشور خواهد بود.

لاریجانی تصریح کرد: بنابراین باید این مسیر را به زبان‌های مختلف و برای سنین مختلف ادامه دهیم. و از فرصتی استفاده کرده تا این روحیه جهادی را در بین مردم رواج بدهیم که این روحیه جهادی روحیه‌ای است که باعث اعتلا و سرافرازی کشور خواهد بود.