نوبخت گفته تعبیری که از سخنان روحانی شده است درست نیست

هفته گذشته چهار وزیر دولت روحانی که وزرای اقتصادی دولت را شامل می شدند برای وی نامه‌ای را به صورت علنی منتشر کردند که در آن هشدار داده شده بود وضعیت اقتصادی کشور درآستانه بحران قرار دارد. واکنش دولت به این نامه آرام توام با منطق بود. اما روز گذشته رئیس جمهور در جلسه اداری استان مازندران اظهاراتی داشت که به اعتقاد برخی سرآغاز تغییرات در کابینه و احتمالا تغییر تیم اقتصادی دولت خواهد بود. از سوی دیگر رئیس‌جمهور اعلام کرد که یک بسته اقتصادی تهیه شده که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد. روحانی روز گذشته گفته بود: «احساس میکنم نیاز به تغییرات برای تحرک در مسیر دولت داشته باشیم.» اما سخنگوی دولت می‌گوید برداشت‌ها از این سخنان رئیس‌جمهور نادرست است.

سخنگوی دولت گفت: بررسی لایحه احکام دائمی برنامه ششم در دولت به اتمام رسیده است و می خواهیم این لایحه را با قید یک فوریت تقدیم مجلس کنیم.

به گزارش مثلث آنلاین، در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به تصویب کلیات طرح برجام در مجلس گفت: نمایندگان مجلس با تصمیم تاریخی‌ خود نشان دادند، همواره درک درستی از واقعیت کشور دارند و بر اساس آن تصمیمات سنجیده اتخاذ می‌کنند.

نوبخت گفت: از مدیریت واقع‌ بینانه هیأت رئیسه مجلس به ویژه رئیس مجلس آقای لاریجانی تشکر می‌کنم.

وی در ادامه این نشست خبری افزود: بررسی لایحه احکام دائمی برنامه ششم در دولت به اتمام رسیده است و در نظر داریم این لایحه را با قید یک فوریت تقدیم مجلس کنیم.

نوبخت یادآور شد: یارانه مهرماه، قبل از پایان مهر به حساب خانوار واریز خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: تیم اقتصادی دولت هفته آینده در یک نشست جزییات بسته اقتصادی دولت را تشریح خواهند کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: اینکه از سخنان اخیر رئیس‌جمهور تعبیر شود که در تیم اقتصادی دولت قرار است تغییری حاصل شود، درست نیست.

نوبخت با تأکید بر اینکه دولت معتقد است نرخ سود بانکی باید کاهش یابد، تصریح‌کرد: بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران رشد اقتصادی کشور در بهار امسال مثبت بوده است.

سخنگوی دولت یادآور شد: تا پایان امسال بیش از 30 هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این که تغییر وزرا را تائید نمی‌کنم، گفت: بنده معاون رئیس‌ جمهور هستم و تغییرات در این سطح با شخص آقای رئیس‌ جمهور است.