سعادت ما و سعادت همه مسلمانان از مسیر جهاد و شهادت عبور می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سعادت ما و سعادت همه مسلمانان از مسیر جهاد و شهادت عبور می کند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در همایش شهدای وحدت به شهادت سردار شهید حسین همدانی اشاره کرد و افزود: عاشورا پیام آور این مفهوم متعالی و بلند است که حفظ اسلام، استحکام احکام و شریعت الهی جز با جهاد و شهادت ممکن نیست.

وی گفت: حفظ اسلام حفظ حیثیت و اعتبار مسلمانان، دفاع از اسلام و تسلیم نشدن در برابر فاسقان و مستکبران و استمرار عزت مسلمانان جز با شهادت میسر نیست.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه عاشورا اوج فضیلت ها و ایثار و استقامت هاست، افزود: عاشورا اوج صبر و تحمل و مقاومت در برابر مصیبت هاست و هرگز نباید میدان جهاد را ترک کرد و به هر بهانه ای لباس جهاد را از تن بیرون کرد و اگر کسی و ملتی جهاد را ترک کند خداوند او را ذلیل می کند.

وی گفت: حادثه عاشورا آن‌قدر عظیم است که زمان نمی تواند آن را کهنه کند و در بلاد اسلامی عاشورا باشکوه و عظمت برگزار می شود و در واقع این به دلیل اهمیت جهاد و شهادت و حیات عزتمند مسلمانان عالم است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: شهادت سردار شهید حسین همدانی و دو مدافع حرم سردار شهید حسونی زاده و شهید مختاری وند نشان دهنده این است که هنوز جهان اسلام نیازمند حضور غیرتمندانه، عارفانه و عاشقانه و شجاعانه مردانی است که برای عزت و آبرو و حیثیت جان می دهند و مرز نمی شناسند و در واقع مرز آنها آرمان و عقیده است و اینها مردان عقیده اند.

سردار سلامی گفت: شهید سردار همدانی در طول 37 سال انقلاب حتی برای یک لحظه لباس جهاد را از تن بیرون نکرد و یاران او نیز اعم از شهیدان حسونی زاده، مختاروند، شوشتری و محمدزاده این‌گونه‌اند و یک لحظه به دشمن پشت نکردند و قلبشان نیز برای لحظه ای نلرزید.

وی ادامه داد: آنها به قلب سپاه دشمن یورش بردند، آرام و باوقار جنگیدند و از آبرو و ناموس مسلمانان دفاع کردند و این یعنی عاشورایی زندگی کردن یعنی غیرت و صحابی امام حسین(ع) بودن.

سردار سلامی در ادامه به تشییع پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم که صبح امروز در ستاد نیروی زمینی سپاه تشییع شد اشاره کرد و گفت: این پیکرها عاشورایی است و این پیکرها مظهر و نشانه های صدق و وعده ماست که وقتی وعده می دهیم عمل می کنیم.