یک مهندس آمریکایی ایرانی الاصل به اتهام ارسال اسناد بسیار حساس نظامی به ایران به بیش از هشت سال حبس محکوم شد.

بیگ نیوزنتورک نوشت: یک مهندس آمریکایی ایرانی الاصل به اتهام ارسال اسناد بسیار حساس نظامی به ایران به بیش از هشت سال حبس محکوم شد.

به نقل از پایگاه خبری بیگ نیوزنتورک، یک مهندس ایرانی- آمریکایی به اتهام ارسال اسناد حساس درباره ارتش آمریکا به زادگاهش ایران، به بیش از هشت سال حبس محکوم شده است.
دادستان های آمریکا می گوینددر چندین سال گذشته مظفر خزاعی- که برای یک شرکت پیمانکار دفاعی کار می کرده است- اطلاعات مربوط به برنامه های موتور جنگنده های ارتش آمریکا را دزدیده و در اختیار ایران قرار داده است.
خزاعی- یک شهروند آمریکایی ایرانی الاصل شصت و یک ساله- در ژانویه سال 2014 و زمانی که سعی داشت به همراه اسناد نظامی بسیار حساس از آمریکا بگریزد، بازداشت شد. وی اتهامات خود را پذیرفته و عذرخواهی کرده است. دادگاه وی را به هشت سال و یک ماه حبس و پرداخت پنجاه هزار دلار جریمه محکوم کرد.
دادستان ها گفتند بررسی کامپیوتر خزاعی نشان داد وی ایمیل هایی برای چند دانشگاه ایرانی ارسال کرده و گفته است تکنیک های مهمی را فراگرفته است که می توان آنها را به صنایع و دانشگاه های ایران انتقال داد. آنها گفته اند در سال 2013 خزاعی تلاش کرده بود یک کانتینر تجاری بزرگ به ایران ارسال کند که شامل هزاران کتابچه راهنمای فنی، نقشه ها و اطلاعات مربوط به موتورهای جنگنده های نظامی آمریکا بود.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد بر اساس بررسی هایی که نیروی هوایی انجام داده است، اطلاعات تکنیکی که خزاعی دزدیده است، به ایران کمک خواهد کرد ده سال یا حتی بیشتر در زمینه تحقیقات و توسعه موتورهای توربین در حوزه نظامی و دانشگاهی جهش داشته باشد.