چهارمین جلسه دادگاه علنی بابک زنجانی، صبح امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی آغاز شد.

چهارمین جلسه دادگاه علنی بابک زنجانی، صبح امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی آغاز شد.


بابک زنجانی و دو متهم دیگر در پرونده نفتی، وکلای آنان و شکات در دادگاه حضور دارند و قاضی ابوالقاسم صلواتی عهده دار ریاست دادگاه است.

دادگاه علنی بابک زنجانی در روزهای 11، 12 و 13 مهر به ریاست قاضی صلواتی و با حضور متهمان و وکلای آنها برگزار شد.

در این جلسات کیفرخواست بابک زنجانی، (م.ش) و (ح.ف.ه) در دادگاه قرائت شد.

در پایان جلسه سوم، قاضی صلواتی با تقاضای استمهال وکلای متهمان پرونده نفتی موافقت و چهارمین جلسه دادگاه را به نهم آبان موکول کرد.


دفاعیات موکلم ۲۰۰ صفحه است

وکیل متهم نفتی از تنظیم ۲۰۰ صفحه دفاعیات موکلش خبر داد.


رسول کوهپایه زاده پیش از ورود به دادگاه انقلاب افزود: جلسه امروز بر اساس قانون آیین دادرسی به طرح شکایت شاکیان اختصاص دارد.

وی ادامه داد: ممکن است در حین طرح شکایت شکاک، من نیز دفاعیات موکلم را مطرح کنم.

وکیل بابک زنجانی در پاسخ به این سوال که گویا شکایت 60 صفحه ای وزارت نفت هم امروز مطرح می شود، تصریح کرد:‌ شکایت وزارت نفت هم مطرح می شود که اگر سوالی داشته باشند در دفاع از موکلم پاسخ خواهم داد.

کوهپایه زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر روند پیگیری دادگاه بابک زنجانی افزود: روند دادگاه قانونی و رضایت بخش است.

وی در مورد تنظیم ضمانت نامه وکلای خارجی متهم نفتی هم گفت: با وجود اینکه در صلاحیت بنده نیست که در این زمینه اظهارنظر کنم اما وکالت نامه ای از سوی وکلای خارجی موکلم تنظیم شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بانک اچ کی و بانک بابک زنجانی هر دو تحریم هستند و زمینه های نقل و انتقال پول مسدود است.

کوهپایه زاده درباره روند برقراری ارتباط بانکی افزود: ‌برقراری ارتباط بانکی می تواند از طریق تلکس،‌ فکس،‌ ایمیل وحتی تلگرام انجام شود.

وی ضمن تایید ضمانت نامه وکلای خارجی با بابک زنجانی تاکید کرد: بانک مرکزی در این زمینه نمی تواند مرجع اعلام نظر باشد چون خودش نیز شاکی است و باید کارشناسان قوه قضائیه در این زمینه اظهارنظر کنند.

دادگاه بابک زنجانی روزهای 11 ،‌ 12 و 13 مهر به صورت علنی برگزار شد همچنین صبح امروز نیز ادامه رسیدگی به اتهامات متهم نفتی در چهارمین جلسه و در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار می شود.