با برگزاری انتخابات با شکوه، سالم و قانونی، شاهد مانور قدرت ملی در کشور و تقویت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین‌المللی خواهیم بود.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ فرد یا گروهی حق ندارد خارج از چارچوب قانون در انتخابات دخالت کند گفت: با برگزاری انتخابات با شکوه، سالم و قانونی، شاهد مانور قدرت ملی در کشور و تقویت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین‌المللی خواهیم بود.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز طی سخنانی در همایش مدیران کل حراست استانداری‌های سراسر کشور، سازمان‌های تابعه و مدیران حراست فرمانداری‌ها و شهرداری‌های مراکز استان اظهار داشت: مهمترین موضوع سیاست داخلی کشور، انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است و برگزاری انتخابات باشکوه، سالم و قانونی به مفهوم افزایش توان و اقتدار ملی کشور است.

وزیر کشور همچنین با اشاره به شرایط خاص منطقه و موفقیت‌های روزافزون نظام در عرصه‌های سیاست داخلی و خارجی و وحدت و تقویت انسجام و همگرایی در کشور گفت: حوادث منطقه به ویژه در عراق، سوریه و یمن نشان‌دهنده دست داشتن آمریکا، تعدادی از کشورهای غربی دنباله‌رو آمریکا و برخی کشورهای منطقه که در آنها تعصب، تحجر و خشونت نهادینه شده، در این حوادث است و اهداف مشترک هر دو گروه، مبارزه با انقلاب اسلامی و خاستگاه آن جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه در همه مکان‌ها، زمان‌ها، شرایط و موقعیت‌ها و با روش‌های شرعی و قانونی باید از حقوق ملی خود دفاع کنیم افزود: اگر در برجام موفق عمل کردیم به‌دلیل هدایت‌های مقام معظم رهبری، مدیریت مستقیم ریاست محترم جمهوری، توانمندی ملی، امنیت داخلی، تاثیرگذاری در تحولات منطقه ای، تلاش تیم مذاکره‌کننده و توفیقات کشور در عرصه سیاست داخلی است.

رحمانی فضلی حضور باشکوه مردم در انتخابات سال 92، ایجاد امید، اتحاد و انسجام داخلی، همگرایی و هم‌افزایی بین مسئولان و اجرای برنامه‌های عملی در جهت کسب اقتدار ملی و توانمندی‌های کشور را دلیل تغییر تاکتیک دشمن و بازگشت آنها به میز مذاکره دانست و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور در سال 91، دشمن به فکر تکرار حوادث سال 88 در کشور بود اما در سال 92 با هدایت‌های مقام معظم رهبری و درایت و هوشمندی مردم، انتخابات باشکوهی در کشور برگزار شد و دشمنان نظام نتوانستند از زمینه ایجاد تنش اجتماعی در انتخابات، سوءاستفاده کنند.

وزیر کشور برگزاری انتخابات با شکوه و حضور گسترده مردم در انتخابات اسفندماه امسال را مایه یاس دشمن در آسیب رساندن به نظام مبتنی بر رای مردم خواند و گفت: برای ناامیدی دشمن باید انتخابات به عنوان محور اصلی سیاست داخلی و به صورت باشکوه، رقابتی و سالم برگزار شود تا اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی کشور حفظ و تقویت گردد.

رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: هیچ فرد یا گروهی حق ندارد خارج از چارچوب قانون در انتخابات دخالت کند. وظیفه عمومی همه دستگاه‌ها و نهادهای مسوول، تشویق و ترغیب مردم برای حضور هرچه باشکوه‌تر در انتخابات است و باید وظایف خاص و قانونی خود را در قبال برگزاری انتخابات انجام دهند.

وزیر کشور خطاب به مدیران حراست استانداری‌های سراسر کشور گفت: شما به عنوان حراست نقش مهمی در برگزاری انتخابات امن و قانونی دارید و رعایت اصل بی‌طرفی در برگزاری انتخابات باید بطور جدی و قاطع رعایت و بر تحقق این امر مهم نظارت شود تا خدشه‌ای به اعتماد عمومی مردم وارد نگردد.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: رعایت بی‌طرفی و برگزاری سالم، قانونی و توام با امنیت انتخابات یک اصل بسیار مهم است و این امر مستلزم حضور موثر مسئولان حراست در انجام وظایف و رصد تمام فعالیتهای مرتبط با برگزاری صحیح انتخابات است.

وزیر کشور در پایان تاثیرگذاری و نقش بی‌بدیل ایران در حل بحران‌های منطقه‌ای را ناشی از قدرت ملی مردم و حضور آنها در صحنه‌های مهمی چون انتخابات دانست و افزود: امروز به پشتوانه همین اقتدار است که کشور ما به این جایگاه رفیع فعلی دست یافته است.