حجت الاسلام زائری در صفحه شخصی خود در شبکه مجازی اینستاگرام درباره دلایل توامانی علاقه به شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان و بی‌انگیزگی برای شرکت در این مراسم درددل کرد.

حجت الاسلام محمدرضا زائری در صفحه شخصی خود در شبکه مجازی اینستاگرام درباره دلایل توامانی علاقه به شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان و بی‌انگیزگی برای شرکت در این مراسم درددل کرد.

حجت الاسلام زائری درباره شرکت خود در مراسم ۱۳ آبان این چنین نوشت:

نمی توانم نروم ... چرا که اعلام موضع در برابر استکبار و آمریکا را رسالت و تعهدی می دانم ، در جغرافیایی به گستردگی افقی از بحرین تا ویتنام و در تاریخی به عمق درازنایی از سرخپوستان بومی آمریکا تا کودکان مظلوم یمن ، و نمی توانم بروم ... چرا که افرادی مشخص با شعارهایی محدود و ادبیاتی کلیشه ای همه چیز را به نفع خود مصادره می کنند و از ردیف اول شخصیت های رسمی سیاسی تا بیانیه پایانی همه چیز را می شود از قبل پیش بینی کرد !

و نمی توانم نروم ... چرا که به تفسیر عملی آیه شریفه قرآن در کف خیابانهای تهران اعتقاد دارم که " و لا یطؤون موطئا یغیظ الکفار إلا کتب لهم به عمل صالح " ، و نمی توانم بروم چرا که همین حضور مردمی صاف و خالص را گروهی به سود تحلیل های خود بازتاب می دهند و همین پرده آبروداری باعث می شود تا ابعاد مشکلات اجتماعی و خرابکاری های مسؤولان به چشم نیاید و چون گذشته به غفلت و بی توجهی از واقعیات ادامه دهند !
نمی توانم نروم ، نمی توانم بروم ! ولی می روم ... کار ما رفتن و شعار دادن و فریاد زدن بر سر آمریکاست ، قطره ای از اقیانوس مردم ، لذت شیرین محو شدن یک ذره در پرتو بی پایان ایمان و اخلاص امت ، تجربه تکرارنشدنی همراهی با ملت پابرهنه انقلابی و دوست داشتنی و عزیزی که در تاریخ بشر کمتر نمونه و مشابه داشته اند ، می روم به عشق یک رهبر انقلابی ... می روم مثل بیست و دو بهمن ماه ، روز قدس ، نهم دی ، تشییع جنازه شهیدان گمنام ، می روم و خون دل می خورم از حماقت و نادانی و غفلت و بی خبری برخی مسؤولان ! مثل بیست و دو بهمن ، مثل روز قدس ، مثل نهم دی ، مثل تشییع جنازه شهدای گمنام ، می روم و فریاد می زنم و زیر لب نفرین شان می کنم ، مثل پیرمردی که خسته و آزرده ، پای صندوق رأی بین انداختن برگه اش و نیانداختنش مردد بود ، بعد از لحظاتی این پا و آن پا کردن بسم اللهی گفت و برگه رأی را داخل صندوق انداخت و نالید که : "الهی حرومتون بشه "!
می روم و شعار می دهم و فریاد می زنم و زیرلب می نالم ... الهی خدا هدایتتان کند که قدر این فرصت الهی و تاریخی را با این امت و با این امام نمی دانید !