اذعان غرب به نقش ایران در حل مساله سوریه برای خوشامد ما نیست، بلکه ناشی از اقتدار مردم است و ما باید این اقتدار را حفظ کنیم.

رییس قوه قضاییه گفت: اذعان غرب به نقش ایران در حل مساله سوریه برای خوشامد ما نیست، بلکه ناشی از اقتدار مردم است و ما باید این اقتدار را حفظ کنیم.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در دیدار با علما، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات مازندران با اشاره به وظایف روحانیون گفت: الان به لحاظ فکری علیه نظام داریم بمباران می‌شویم. می‌خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند. نظام 35 سال مورد فشار است و جنگ تحمیلی هشت ساله داشته که قدرت و تمرکز کشور را به یک سمت متمرکز کرد. اینها هزینه‌های زیادی تحمیل کرد، اما کشور با صلابت ایستاد.

وی ادامه داد: ما هم وظیفه داریم روشنگری کنیم و اهمیت مردم‌سالاری دینی را بیان کنیم.

وی با بیان اینکه ایستادگی مردم جبهه استکبار را به زانو درآورد، اظهار کرد: لحن آمریکا و غربی‌ها قبل و بعد از برجام‌ را ببینید. در قضیه سوریه تمام کشورها به شکست مقاومت کمک کردند، اما ایران با تدبیر مقام معظم رهبری که با تیزبینی امنیت سوریه را امنیت ایران دانستند، ایستادگی کرد و نگذاشت سوریه شکست بخورد.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: سوریه فقط سوریه نیست بلکه مرزهای ایران هم هست و لذا امروز آمریکایی‌ها پس از چند سال لاف و گزاف پذیرفتند که ایران نقش مهمی در این قضیه دارد که البته آنها برای خوشامد ما این کار را نکردند بلکه این امر از باب اقتدار مردم ماست و ما باید این اقتدار را حفظ کنیم.