هفته نامه مثلث در شماره جدید از هشدا ناطق‌نوری درباره ائتلاف دولت و اصلاح‌طلبان پرده برداشته است.

هفته نامه مثلث در آخرین شماره خود ضمن افشای جزئیاتی از آخرین تحولات درونی اصلاح‌طلبان از تشکیل کمیته‌ای سه نفری می‌نویسد که ائتلاف دولت و اصلاح‌طلبان را دنبال می‌کند. همچنین اضافه می‌کند که ناطق نوری نسبت به این ائتلاف واکنش نشان داده است.

در این گزارش آمده است:

فرصت چندانی تا پایان سال و انتخابات مجلس دهم باقی نمانده است. در این شرایط آرایش‌های سیاسی هنوز از پرده بیرون نیفتاده است. از یک سو وحدت اصولگرایان و از سوی دیگر وضعیت اصلاح‌طلبان با ناطق‌نوری که می‌تواند تمام معادله آنها را برهم بزند، اهمیت بسیاری دارد. مخرج مشترک هر دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز وضعیت ناطق‌نوری است. اصلاح‌طلبان که تلاش می‌کنند وحدت شکل گرفته از انتخابات 92 را همچنان ادامه دهند، این روزها تحرکاتشان بیشتر شده است. خبرنگار مثلث مطلع شده است که شورایی سه نفره مشغول انجام هماهنگی‌های مرتبط با انتخابات مجلس است. هرکدام از این افراد از سوی یک طیف از اصلاح‌طلبان در این شورا حضور دارند. نماینده دولت روحانی ترکان است. علی یونسی از سوی اصلاح‌‌طلبان و غلامحسین کرباسچی به نمایندگی از آیت‌الله هاشمی عضو این کمیته سه نفره هستند. مسئولیت کمیته اجرایی این شورا نیز برعهده حسین مرعشی است. همچنین وظیفه کمیته تبلیغاتی نیز به حسام‌الدین آشنا سپرده شده است. نکته مهم دیگر در این باره این است که گفته می‌شود این کمیته سه نفره به‌دنبال دیدار و برگزاری جلسه‌ای با شورای نگهبان برای رایزنی‌های بیشتر است.
اما موضوع حضور یا عدم حضور ناطق نوری نیز در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است. عارف که بعد از کناره‌گیری اجباری از انتخابات ریاست‌جمهوری چشم امیدش به سرلیستی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دوخته شده است، در هفته گذشته دو جلسه مهم با علی شکوری‌راد برگزار کرده است. اما در طرف دیگر اعضای کارگزاران سازندگی به‌دنبال راضی‌کردن ناطق نوری برای حضور در انتخابات هستند. در طرف مقابل آنها، اصولگرایان سنتی که معتقدند در صورت حضور ناطق‌نوری در انتخابات لازم است که او از خاستگاه اصولگرایی وارد انتخابات شود. اما در اینجا مساله اساسی حضور جبهه پایداری است. به عبارت روشن‌تر جمع میان ناطق نوری و جبهه پایداری امکان‌پذیر نیست و از همین روست که برخی از اصولگرایان نگران حضور ناطق در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان هستند. این وضعیت با تمایل شدید کارگزاران سازندگی به رساندن ناطق‌نوری به سرلیستی اصلاح‌طلبان به چالش اصلی آنها بدل شده است. حتی می‌توان این‌گونه گفت که علت آنکه هنوز اصلاح‌طلبان به جمع‌بندی قطعی در زمینه سرلیستی انتخاباتی نرسیده‌اند، گره حضور یا عدم حضور ناطق نوری است. آنها نمی‌توانند نام ناطق را در ذیل عارف قرار دهند و عارف نیز حاضر به این کار نیست. از سوی دیگر مثلث مطلع شده است که ناطق نوری در جلسه‌ای از ائتلاف روحانی با اصلاح‌طلبان نیز اظهار نگرانی کرده و گفته است که با هاشمی می‌توان ائتلاف کرد اما با اصلاح‌طلبان نه. احتمالا یکی از دلایل نگرانی ناطق نسبت به اصلاح‌طلبان، به شدت‌گرفتن فعالیت‌های انتخاباتی عبدالله نوری باز می‌گردد. عبدالله نوری جلساتی را اداره می‌کند که در آن اصلاح‌طلبان را برای وحدت بیشتر و نقش‌آفرینی خود فرا می‌خواند.
این گفته در واقع تایید این موضوع است که کارگزاران به نمایندگی از هاشمی همچنان به‌دنبال ارائه لیست انتخاباتی با سرلیستی ناطق نوری است. اما اصلاح‌طلبان سنتی حاضر نیستند زیربار لیستی بروند که اولین نفر آن اصولگرای شناسنامه‌داری چون ناطق‌نوری است. با این‌حال به خوبی نیز این نکته را می‌دانند که ائتلاف سه گانه‌ خاتمی، هاشمی و ناطق بود که با حمایت از روحانی توانسته رای مردم را به سمت او هدایت کند. از همین رو وضعیت اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها زمانی تعیین تکلیف خواهد شد که وضعیت ناطق‌نوری مشخص شود. هفته‌نامه صدا نیز هفته گذشته از درخواست سیدحسن خمینی از ناطق‌نوری برای حضور در انتخابات خبر داده بود که می‌تواند وضعیت را پیچیده‌تر کند. هر دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلبان به خوبی واقفند که حضور ناطق در انتخابات می‌تواند شرایط بسیاری را تغییر دهد. یکی از این شرایط می‌تواند به وضعیت علی لاریجانی نیز باز گردد. ناطق نوری البته از سیدحسن خمینی فرصت خواسته تا پاسخی «در خور» به درخواست او برای حضور در انتخابات بدهد، اما با این حال در صورت حضور ناطق نوری در انتخابات و حضورش در مجلس، علی لاریجانی نیز باید با صندلی ریاست مجلس خداحافظی کند.