فولادگر گفته : توافق اولیه برای استفاده از ظرفیت آیات عظام موحدی کرمانی، محمد یزدی و مصباح یزدی حاصل شده است

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با مثلث آنلاین درباره مهمترین چالش اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده گفت: نخستین چالش اصولگرایان آن است که به یک مدلی برای وحدت دست پیدا کنند تا اتفاقات انتخابات مجلس نهم، شورای شهر چهارم و ریاست جمهوری یازدهم تکرار نشود.

وی افزود: اصولگرایان برای نقد وضعیت موجود اقتصادی کشور، برون رفت از شرایط فعلی و خروج از رکود باید برنامه داشته باشند تا وقتی مجلس آینده باز در اختیارشان قرار گرفت این برنامه ها را تبدیل به قانون کنند یا آنکه اجرای این برنامه ها را از دولت بخواهند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین درباره چرایی نهایی نشدن مدل انتخاباتی اصولگرایان یادآور شد: امیدواریم چون سلایق اصولگرایی انگیزه همگرایی دارند، آنها می دانند انتخابات این دوره رقابتی تر نسبت به ادوار گذشته است و اگر چنانچه به اتحاد نرسند احتمال آنکه اکثریت مجلس آینده در اختیار اصلاح طلبان قرار بگیرد وجود دارد.

وی با اشاره به یک ماه مانده به ثبت نام نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توافق اولیه میان اصولگرایان برای استفاده از ظرفیت آیات عظام موحدی کرمانی، محمد یزدی و مصباح یزدی حاصل شده است حالا چگونه تشکل های همسوی اصولگرا و جامعتین بتوانند به مدل واحد برسند درباره این موضوع مشغول رایزنی هستند به همین منظور جامعه روحانیت مبارز پنج نفر و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز رابطینی را معرفی کرده است.

این فعال اصولگرا درباره این باور که اصولگرایان پایگاه اجتماعی قوی دارند و می توانند در هر حوزه انتخابیه 3 فهرست یا 3 نامزد معرفی کنند چون با این کار نیز همچنان نسبت به رقیب برترند تصریح کرد: نباید ریسک کرد یعنی حالا شاید در معدود حوزه های انتخابیه تک نماینده شرایط به گونه ای باشد که با وجود معرفی بیش از یک نامزد اصولگرا، دست برتر با اصولگرایان شود اما این وضعیت نادر و انگشت شمار است.

فولادگر با بیان اینکه زمان بسیار برای حصول ائتلاف اصولگرایان محدود است افزود: انتخابات پیش رو رقابتی تر از ادوار گذشته است هم اصلاح طلبان و حامیان دولت با تمام قوا می آیند و به احتمال زیاد هم با یکدیگر به ائتلاف می رسند بنابراین اگر اصولگرایان با چند فهرست گام به عرصه انتخابات بگذارند همان نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 92 این بار در انتخابات مجلس تکرار می شود.