اقدام تروریستی جمعه‌شب در فرانسه بازخورد حمایتی است که کشورهای غربی به ویژه فرانسه عملاً از داعش و گسترش آن در منطقه داشته‌اند.

سفیر سابق ایران در فرانسه گفت: اقدام تروریستی جمعه‌شب در فرانسه بازخورد حمایتی است که کشورهای غربی به ویژه فرانسه عملاً از داعش و گسترش آن در منطقه داشته‌اند.

سیدمهدی میرابوطالبی در اظهاراتی با اشاره به اقدام تروریستی در فرانسه که باعث کشته شدن بسیاری از شهروندان این کشور شده است، گفت: طبیعی است وقتی اعضا و نیروهای داعش برای اقدام علیه مردم منطقه به ویژه در سوریه و عراق آموزش داده می‌شوند، آنها در کشورهایی که مورد آموزش و حمایت قرار می‌گیرند نیز چنین اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی درباره نقش فرانسه به ویژه فرانسوا اولاند رئیس‌جمهوری این کشور در گسترش و حمایت از داعش در منطقه گفت: فرانسه یکی از کشورهای غربی مهم در مبارزه ظاهری علیه داعش بوده است در حالی که در عمل از این گروه و اقداماتش حمایت کرده است اما از سویی فرانسه کشوری مهاجرخیز است و متأسفانه تبعیض بسیار زیادی نسبت به مهاجران در این کشور اعمال می‌شود.

میرابوطالبی گفت: در موضوع مهاجران سوریه که در یکی دو ماه اخیر به سمت اروپا سرازیر شده‌اند فرانسه یکی از کشورهایی بود که مهاجران زیادی به این کشور وارد شدند اما متأسفانه برخورد مناسبی با این مهاجران صورت نگرفت.

سفیر سابق ایران در فرانسه ضمن محکومیت این اقدام و ابراز همدردی با خانواده‌های کشته شدگان هرگونه اقدام تروریستی در دنیا را خلاف مقررات بشری و انسانی دانست و گفت: امیدواریم این نوع اقدامات و اتفاقات دیگر رخ ندهد.